Ekmek teknesine ihanet etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Ekmek teknesine ihanet etti

Ekmek teknesine ihanet etti

 

Duygu ALAN
Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir restorana önceki gün “paket servisçi” olarak işe başlayan Türkmenistan uyruklu zanlı Muhammed Alagarif, ilk iş gününde çalıştığı restorana ait toplamda 500 TL’yi çalarak hırsızlık yaptı.
İş yeri sahibinin durumu fark etmesi üzerine polise yapılan şikayet neticesinde zanlı Muhammed Alagarif, dün sabah saat 05.00 sıralarında Lefkoşa’da tespit edilerek gözaltına alındı.


Hırsızlık yaptığını itiraf etti
“Hırsızlık” suçundan tutuklanan zanlı Muhammed Alagarif, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru Mustafa Mahan, mahkemede verdiği ifadede, zanlının 27 Mayıs 2013 tarihinde Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir restoranda “paket servisçi” olarak işe başladığını ve işe başladığı ilk gün, gün boyunca temin ettiği toplamda 500 TL’yi, iş yerinin kasasına teslim etmeyerek çaldığını ifade etti.
İş yeri sahibinin şikayeti üzerine yapılan soruşturmada zanlının dün sabah saat 05.00 Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını söyleyen polis memuru Mahan, zanlının polise gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini kaydetti.

Polis, tanığın peşinde
Mahan, olayla bağlantılı bir de tanığın olduğunu, tanığın ifadesine başvurmak için evine ve iş yerine gidildiğini ancak henüz ulaşılamadığını söyledi.
Polis memuru Mustafa Mahan, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar