Behçet Erkal serbest bırakıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Behçet Erkal serbest bırakıldı

Behçet Erkal serbest bırakıldı

Duygu ALAN
Lefkoşa’da cuma akşamı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Ekipleri tarafından Behçet Erkal’a ait araçta yapılan aramada, yaklaşık bir gram ağırlığında Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirildi.
Uyuşturucu olayı ile ilgili araç sahibi 21 yaşındaki Behçet Erkal ve uyuşturucu olayı ile ilgili ile bağlantısı olduğu tespit edilen 22 yaşındaki İbrahim Halil Yumuşak, tutuklandı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde 25 Mayıs 2013 tarihinde zanlılar yargıç önüne çıkarılarak, haklarında 3 günlük tutukluluk temin edildi.
Uyuşturucu zanlıları Behçet Erkal ve İbrahim Halil Yumuşak, soruşturma maksatlı polisteki 3 günlük tutukluluğun ardından dün yeniden yargıç karşısına çıkarıldı.

Soruşturma tamamlandı
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru, Lefkoşa’da 24 Mayıs 2013 tarihinde saat 19.30 sıralarında Mehmet Akif Caddesi üzerinde görevli polis ekipleri tarafından Behçet Erkal’a ait GF 093 plakalı araçta arama yapıldığını, yapılan aramada yaklaşık bir gram ağırlığında Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.
Polis memuru, araç sahibi 21 yaşındaki Behçet Erkal’ın gözaltına alındığını ve zanlının polise gönüllü ifade vererek, suçunu kabul edip, söz konusu Bonzai türü uyuşturucu maddeyi zanlı İbrahim Halil Yumuşak’tan aldığını söylediğini belirtti.
Zanlıdan yapılan sorgu üzerine ismi tespit edilen zanlı İbrahim Halil Yumuşak’ın da aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek gözaltına alındığını söyleyen polis, zanlılar hakkında soruşturmanın tamamlandığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.


İbrahim Halil Yumuşak cezaevine gönderildi
Mahkeme, zanlı Behçet Erkal’ın ileride yargılanmak üzere yurtdışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna, KKTC’de bulunduğunu ispatlamak maksadı ile şahsen imza atmasına ve 10 bin TL’lik kefil kefaleti imza etmesi koşulu ile serbest bırakılmasına emir verdi.
Zanlı İbrahim Halil Yumuşak ise KKTC’de hiçbir bağı bulunmadığı gerekçesi ile davaları görüşülünceye kadar 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar