Cinayet zanlıları yargı önünde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Cinayet zanlıları yargı önünde

Cinayet zanlıları yargı önünde

Duygu ALAN
Lapta’da faaliyet gösteren “Tanık Berber Salonu” isimli iş yerinin önünde şubat ayında meydana gelen Bekir Kuloğlu cinayetinde sanıklar, Umut Taş, Ahmet Taş, Mehmet Sait Taş ve Mehmet Taş, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Bekir Kuloğlu’nun cinayete kurban gitmesi, oğlu Hasan Kuloğlu’nun ise yaralanmasıyla ilgili merkezi cezaevinde tutuklu bulunan sanıklar hakkında dün dava dosyalanarak ilk duruşma için 29 Mayıs’a ertelendi.
Sanıklar, 21 yaşındaki Umut Taş, 80 yaşındaki Ahmet Taş, 18 yaşındaki Mehmet Sait Taş ve 48 yaşındaki Mehmet Taş, hakkında “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Adam öldürmeye teşebbüs” “Kanunsuz ateşli silah taşıma, kullanma”, “Meskûn mahalde ateş açma”, “Kasti hasar” suçlarından dava dosyalandı.
Sanıklar Girne Kaza Mahkemesi’nde gerçekleştirilecek duruşmaların ardından Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilecek.

Olay nasıl olmuştu?
Olay Lapta’nın ticari merkezleri arasında yer alan İbrahim Nidai Caddesi üzerinde bulunan Tanık Berber Salonu’nda yaşandı.
21 yaşındaki Umut Taş ile 18 yaşındaki Mehmet Sait Taş Tanık Berber Salonu’nda 26 yaşındaki Hasan Kuloğlu ve 50 yaşındaki babası Bekir Kuloğlu ile “ailevi bir nedenle” tartışmaya başladı. 
Taş ve Kuloğlu aileleri arasında sözlü olarak başlayan tartışma hiddetlenerek silah ve bıçakların çekilmesine kadar vardı.
Taş kardeşler silah çekince itiş kakış başladı.


Kavga sokağa taştı
Ağır sözler ve itiş kakışla devam eden kavga caddeye taştı. O sırada Taş kardeşlerden biri elinde bulunan silahla bir el ateş etti.
Bekir Kuloğlu başından vurularak yere yıkıldı. Taş bu kez namluyu, babasının vurulduğunu görerek olay yerinden kaçmaya çalışan Hasan Kuloğlu’na doğrulttu ve bir el daha ateş açtı.
26 yaşındaki Hasan Kuloğlu da başından aldığı ağır yara ile yere yığıldı.
Kavga sırasında 80 yaşındaki Ahmet Taş ile Tanık Berber Salonu Sahibi İhsan Tanık’ın yanında bulunan 21 yaşındaki Kadir Tanık isimli kişi de hafif yaralandı.
Cinayetin ardından olay yerinden hızla kaçan Umut Taş ile Mehmet Sait Taş, kısa bir süre sonra polis tarafından bölgede tespit edilerek yakalandı. Polis her iki tutukluyu sorgulamak üzere Girne Polis Müdürlüğü’ne götürdü.
Olaydan saatler sonra Ahmet Taş ve Mehmet Taş da tutuklandı.

Lapta’da şubat ayında meydana gelen Bekir Kuloğlu cinayetinde sanıklar, Umut Taş, Ahmet Taş, Mehmet Sait Taş ve Mehmet Taş, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar