Magazin

Edip Akbayram Girne’yi coşturacak


KÜLTÜR SANAT GÜNLERİNDE AÇILIŞ KONSERİ:

Girne Belediyesi’nin 8’incisini gerçekleştirileceği ve bu yıl “Sanat Yoluyla Barış” sloganıyla düzenlenen Girne Kültür Sanat Günleri özgün müziğin devi Edip Akbayram Konseri’yle başlayacak

Girne Belediyesi’nin düzenlediği 8’inci Girne Kültür Sanat Günleri başlıyor. Kültür Sanat Günleri çerçevesinde, özgün müziğin dev ismi Edip Akbayram 12 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı Girne Amfi Tiyatro’da konser verecek.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 12 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek konserin, saat 21:00’de başlayacağı belirtildi.  30 TL’den satışa sunulacak konser biletlerinin Girne Belediyesi Danışma Masası’ndan, Deniz Plazalardan ve konser akşamı Amfi Tiyatro girişinden temin edilebileceği kaydedildi.

Güngördü’den “Sanat yoluyla barış”a davet

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,  Girne’de yaz ayları süresince düzenlenen kültür sanat faaliyetlerinin bu yıl da devam edeceğini belirterek, bu yaz ilk olarak usta sanatçı Edip Akbayram’ı Girne’de ağırlamak istediklerini söyledi.

Güngördü, Girne’nin hem turizm hem de öğrenci hareketinin yoğun yaşandığı bir kent olduğunun bilinciyle hareket ettiklerine işaret ederek, bu yıl “Sanat Yoluyla Barış” sloganıyla gerçekleştirilecek 8’inci Girne Kültür Sanat Günleri’nin, tüm insanlık için sanatın birleştirici gücüyle barış ve hoşgörüye vesile olmasını temenni etti.  Güngördü, başta tüm kent halkı olmak üzere, herkesi 12 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı konsere davet etti.Başa dön tuşu