Ecel Evinde Yakaladı! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
KıbrısManşet

Ecel Evinde Yakaladı!

Ani ölüm

 Dün gece, saat 23.30 sıralarında, Çayönü köyünde ikamet eden 76 yaşındaki Feriha BEŞERLER ikametgahı içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirdi. Olayla ilgili polis soruşturması devam ediyor

Diğer polisiye haberler…


KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (SENTETİK CANNABİNOİD) TASARRUFU

22.04.2016 tarihinde, saat 06:30 sıralarında, Alayköy’de mezarlı yolu üzerinde, bir araç içerisinde tespit edilen E.T.(E-38) ve M.M.(E-35)’nin hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine polis tarafından yürütülen ileri soruşturmada, adı edilenlerin tasarruflarında yaklaşık 3 gram ağırlığında “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet sigara izmariti bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (KOKAİN VE HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

22.04.2016 tarihinde, saat 23:00 sıralarında, Girne Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen huzur operasyonu sırasında, Girne-Lefkoşa Anayolunun birinci kilometresinde, Lefkoşa istikametinden Girne istikametine doğru seyreden R.R.(E-32)’nin kullanımında bulunan araç kontrol maksatlı durdurulmuş ve söz konusu şahsın hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine adı edilenin yapılan üst aramasında yaklaşık bir gram ağırlığında “kokain” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan plastik kart ve aracında yapılan aramada ise yaklaşık dört gram ağırlığında “hintkeneviri” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

24.03.2016 tarihinde, Gazimağusa’da, A.J.(E-22), Doğu Akdeniz Üniversitesinde öğrenci olan Amirkasra Mohammad ZADEH’e burs aldıracağını söyleyip yalan beyanda bulunduktan sonra adı edilenden 3.750 ABD Doları nakit parayı sahtekarlıkla temin etmiştir. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine adı edilen tespit edilerek tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

VAHİM ZARAR VE CİDDİ DARP

22.04.2016 tarihinde, saat 20.00 sıralarında, Gazimağusa’da Beşevler Bölgesinde, M.Y.(E-42), Y.Ş.(E-32) ve E.Ö.(E-31), Y.Ş’nin eşine hakaret ettiği gerekçesi ile Ahmet ÇETİN’e, elleri ve ayakları ile vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle adı edileni ciddi şekilde darp edip sağ kulak iç zararın yırtılmasına sebep olmuşlardır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İZİNSİZ KAZI YAPMAK

22.04.2016 tarihinde, saat 15.00 sıralarında, Ozanköy- Çatalköy arasında bulunan “Vunos” isimli sit alanı içerisinde, C.E.(E-39) ve Y.B.(E-34), yetkili makamdan izinsiz kazı yaptıkları sırada polis tarafından suçüstü tespit edilerek tutuklanmışlardır. Kazılar sonucu bulunan eski eser nitelikli kırık testi parçaları emare olarak alınmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HUZUR OPERASYONU

22-23.04.2016 tarihleri, 20.00-04.00 saatleri arasında, Girne Polis Müdürlüğü sorumluluk sahası dahilinde “Huzur Operasyonu” düzenlenmiştir. Operasyon kapsamında bölgede faaliyet gösteren gece kulüpleri, kumarhaneler, diskolar, barlar ve kahvehaneler kontrol edilmiş olup, yapılan denetimler sonucu kumarhaneye girmesi ve bulunması yasak olan toplam on sekiz kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir. Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri kontroller sonucu; 1120 araç kontrol edilmiş ve trafik suçu işlediği tespit edilen dördü sürüş ehliyetsiz ve yedisi alkollü araç kullanmak olmak üzere toplam 305 sürücü aleyhinde ileri işleme gidilmiştir. Kontroller sonucu, bir sürücü tutuklanmış, dokuz araç ise trafikten men edilmiştir. Denetimler sırasında bir kişiye ait araçta tecavüzi alet, diğer bir sürücünün tasarrufunda ise uyuşturucu madde (kokain ve hintkeneviri) tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme

gidilmiştir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar