FutbolSpor

Düşme hattına dikkat

Futbol Süper Lig’de devreyi küme düşme hattında tamamlayan takımlar, geçtiğimiz sezonun ilk devresini son 3 sırada tamamlayan ve sezon sonu lige veda eden takımlardan daha az puan topladılar


DAHA AZ PUAN TOPLADILAR:

,İlk devreyi küme düşme hattında tamamlayan Esentepe 7, Girne Halk Evi 8 ve Gençler Birliği 11 puan toplarken, geçtiğimiz sezonun ilk devresini son 3 sırada bitiren ve sezon sonu küme düşen Ozanköy 11, Yeniboğaziçi ve Yalova 15’er puan toplamışlardı

Ahmet ÖZSOYFutbolda 2018-2019 sezonunun ilk devresi tamamlanırken zirvede şampiyonluk yarışında yer alan takımlar kadar alt sıralardaki takımlar arasında da çekişme var.
Geçtiğimiz sezonun ilk devresinin son 3 sırada tamamlayan takımlar sezon sonunda lige veda etmişlerdi. Ayrıca bu sezonun ilk devresini son 3 sırada tamamlayan takımlardan daha fazla puan toplayan 3 takım sezon sonu lige tutunamamıştı.

Ligin zirvesinde ise bu sezon ilk 3’te yer alan takımlar, geçtiğimiz sezonun ilk devresini ilk 3’te tamamalayan takımlardan daha fazla puan topladılar.
Lider Mağusa Türk Gücü, Yenicami ve Doğan şampiyonluk hedeflerini dile getirirken bu takımları en ciddi şekilde Cihangir takip ediyor. MTG 35, Yenicami 33 ve Doğan 30 puanla ilk devreyi bitirirken, geçtiğimiz sezonun ilk 3’ündeki takımlardan lider Yenicami 30, ikinci Binatlı 29, üçüncü Çetinkaya ve dördüncü Doğan 28’er puan ile devreyi kapatmışlardı.

Bu sezonun zirvesindeki takımlar geçtiğimiz sezonun zirvesindeki takımlara göre daha fazla puan toplarken, küme düşme hattında ilk devreyi kapatan takımlar ise geçtiğimiz sezonun ilk devresini son 3te tamamlayan takımlara göre daha az puanla tamamladılar.

Son 3 küme düşmüştü

Süper Lig’de geçtiğimiz sezon ilk devreyi son 3 sırada tamamlayan takımlar sezon sonunda lige veda etmişlerdi. Ve bu 3 takım, bu sezonun ilk devresini son 3’te tamamlayan takımlardan daha fazla puan toplamışlardı.
Geçtiğimiz sezonun ilk devresinde son 3 sırada 11 puanla Ozanköy, 15 puanla Yeniboğaziçi ve Yalova yer alıyordı. Ozanköy sezonu 19 puanla, Yeniboğaziçi 24 puanla, Yalova 25 puanla bitirmişti.
Bu sezonun ilk devresi tamamlandığında ise son sırada Esentepe 7 puanda, üzerinde Girne Halk Evi 8 puanda ve 14’üncü Gençler Birliği 11 puanda yer alıyor.Başa dön tuşu