KıbrısManşet

Durdu, 5 yıl hapis yatacak


Alayköy’de bir gece kulübünde tartıştığı iş arkadaşı Mehmet Avkıran’ı meyve bıçağıyla yaralayan Mehmet Şerif Durdu, aleyhindeki dava sonuçlandı

Evrim KAMALI

Alayköy’de bir gece kulübünde 11 Ekim’de konsomatris bir kadın nedeniyle tartıştığı iş arkadaşı Mehmet Avkıran’ı meyve bıçağıyla yaralayan Mehmet Şerif Durdu aleyhindeki dava karara bağlandı.

“ Ağır Yaralama” , “Yaralama” , “Vahim zarar”, “ darp”suçlarından yargılanan Mehmet Şerif Durdu, aleyhine getirilen tüm suçlamaları kabul etmişti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Attila Enver Etkin, hazır bulundu.

 

Hüdaverdi: Ağır yaralama suçu 7 yıla kadar hapislik cezası öngörüyor

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığın işlediği suçların kişilerin Anayasa ile korunan Kişi Dokunulmazlığı ve Vücut Bütünlüğü haklarını ihlal ettiğini belirtti.

Hüdaverdi, konu suçların kamu düzenini bozan suçlardan olduğunu kaydetti. Hüdaverdi, ağır yaralama suçunun 7 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi suçlardan olduğunu söyledi. Hüdaverdi, hiç kimsenin fiziki şiddet kullanarak, toplumda kargaşa yaratmaya hak ve yetkisi olmadığını belirtti. Hüdaverd, sanığın 12 santim ağır uzunluğu olan bıçağı müştekiye 6 kez sapladığını belirtti. Hüdaverdi, müştekinin, sanığın kız arkadaşıyla çektiği fotoğrafı sanığa gösterip, tahrik ettiğini kaydetti. Hüdaverdi, ayrıca sanığın olay mahallinden ayrılmak üzereyken müştekinin arkasından gitmesini de sanığın lehine değerlendirdiklerini söyledi. Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, kamu menfaati dikkate alınarak, benzer suçları işleme eğilimi içinde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti. Hüdaverdi, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile 5 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı