Futbol

Dumlupınar kupasına kavuştu
 

 

ESENTEPE’Yİ 6-3 MAĞLUP ETTİ: K-Pet 1. Lig’de şampiyonluğunu ligin bitimine iki hafta kala ilan eden Dumlupınar sezonun son maçında konuk ettiği Esentepe’yi 6-3 mağlup etti ve maç sonrasında şampiyon olan Dumlupınar A2 Takımı’yla birlikte şampiyonluk kupasını kaldırdı

 

Yer: Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı

Hakemler: Timur Ercan Bodi, Zekai Töre, Cemal Sakallı

Dumlupınar: Erdoğ, Turgut, Anıl, Hasan, Adem, Memet, Ender, Rıdvan, Turgut Kaçar, Coşkun

Esentepe: Kürşat, Nesrin, Burak, Mahmut, İlyas, Emrah, Anıl, Emre Kırılmaz, Emre, Mehmet, Tuğrul

Goller: Dk.31 Adem, Dk.41-Dk.45-Dk.50 Coşkun, Dk.52 Turgut, Dk.59 Rıdvan (Dumlupınar) Dk.38-Dk.84 Emrah, Dk.48 Mehmet (Esentepe)

 

K-Pet 1. Lig’de şampiyonluğunu ligin bitimine 2 hafta kala ilan eden Dumlupınar sezonun son maçında konuk ettiği Esentepe’yi 6-3 mağlup etti.

Dumlupınar’a galibiyeti getiren golleri 31’de Adem, 41, 45 ve 50’de Coşkun, 52’de Turgut ve 59’da Rıdvan kaydederken Esentepe’nin golleri 38 ve 84’te Emrah ile 48’de Mehmet’ten geldi.

Karşılaşma sonrasında Dumlupınar A Takımı ve Dumlupınar A2 Takımı Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda şampiyonluk kupalarına kavuştu.

Şampiyon Dumlupınar A Takımı ve şampiyon Dumlupınar A2 Takımı’na şampiyonluk kupasını Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Asbaşkanı Ali Karavezirler takdim etti.

Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda yapılan şampiyonluk kutlamasının ardından Dumlupınar camiası Gazimağusa’da üstü açık otobüsle gezdi ve konvoy oluşturdu.

dumlupınar (3)Başa dön tuşu