Köşe Yazarları

Güle güle kaptan


 

K-Pet Süper Lig’de zirveyi zorlayacak denk kuvvetteki takım sayısının artması; 20 Temmuz ve benzeri bir iki iyi sahaların haricindeki engebeli zeminlerde oynanan keçiboynuzu tadındaki futbolumuza “Kalite” getirmedi. Ancak Süper Lig’i, kazanma azmi ve mücadele gücünü harmanlamış istikrarlı bir takımın hedefine ulaşabileceği, “Rekabet” ortamının hakim olduğu, “Heyecan” kat sayısı yüksek bir lig şekline dönüştürdü.

Bu arada, şampiyonu “doğrudan” belirleyecek olan ve sonucunun da, Mağusa Türk Gücü’nü önemli ölçüde ilgilendiren GAÜ Çetinkaya-Yenicami karşılaşmasının son haftaya sarkması, Süper Lig’e ayrı bir renk kattı. Ayrıca, düne kadar şampiyonluk iddialarını sürdüren Gençler Birliği ve Binatlı takımları, “Formalite” maçları ile lige veda etmek zorunda kaldı.

Ve bu çerçevede dün 20 Temmuz Stadı’nda oynanan ve Ertaç’ın 3 golle hat-trick yaptığı Türk Ocağı- Binatlı karşılaşması sonrasında, oynadıkları futbolları ile ülkemizde “İz bırakanlar” kategorisine dahil olan Kemal Uçaner, aktif futbol hayatına son verdiğini Havadis’e açıkladı.

Türk Ocağı, son haftalarda liderliği kaçırmanın verdiği moral bozukluğu içerisinde olduğu, oyundaki tempolarından belli olan Binatlı karşısında oyuna etkili başladı ve hakimiyeti hemen ele aldı. Kanatlardan Mustafa Ercan ve Yunus’un yanı sıra, Burak’ın organizesinde ve Deniz’in desteğinde, Emeka ve Ertaç’a hazırlanacak gol yolları ile pozisyon bulmaya ve skor üretemeye çalıştı. Ve bu atakların birinde, Ertaç’ın ceza alanı köşesinden attığı mükemmel sol şutla da öne geçti. Çok geçmeden yine Ertaç, 25-30 metreden yolladığı füze ile ilk devrenin skorunu tescilledi: 2-0.

Bu süreç içerisinde Binatlı, temposuz ve verimsiz futbolu ile “Bitse de gitsek” anlayışı içerisinde oyunu sürdürmeye çalıştı. Orta alanı kalabalık tutup, Mehmet Neşe’nin orta alandan, kanatlardan da Kemal Uçaner’in bindirmeleri ile Moses ve Bello’ya final pasları üretmeye çalıştı. Ancak, başarılı gününde olan kaleci Cenk’i aşacak pozisyon yaratamadı.

Ocak ikinci devreye, iki farklı skorun verdiği rehavetle temposuz başladı. Olgun atakları da, ikinci devre oyuna giren kaleci Ercan başarı ile önledi. Binatlı’da da skoru değiştirebilecek bir aktivite olmayınca karşılaşma, Ertaç’ın ceza alanı dışından yolladığı ikinci füze ile 3 farkla Türk Ocağı lehine tamamlandı.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı