Düğün telaşı sardı! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Kategorisiz

Düğün telaşı sardı!

 

 


 

 

GELİNLERE GÜZELLİK TÜYOLARI:
Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte gelin adaylarının kusursuz görünmeleri için tavsiyeler veren Dermatolog Dr. Yelda Bice, bu dönemde sadece yüze yönelik cilt bakımları ile sınırlı kalınmamasını tavsiye etti

Düğün sürecinde olan ve bu özel günde kusursuz görünmek isteyen gelin ve hatta damat adaylarının ihtiyaçları ya da beklentilerine aydınlatıcı açıklamalarıyla ışık tutan Dermatolog Dr. Yelda Bice, düğün öncesinde yapılması gerekenleri açıkladı.

Estetik operasyonların makyaj kadar sıradanlaştığı şu dönemde güzeller güzeli bir gelin ve son derece yakışıklı, fit bir damat olmak için birbirinden ilginç alternatifler sunan Dr. Birce müstakbel çiftlere düğün öncesi hazırlık dönemine dair şu önerilerde bulundu:

 

İhtiyaçlar yaşa göre değişiyor

Kişilerin taleplerinin yaş orantısına göre değiştiğini dile getiren Bice, “Genç yaş grubunda fotoğraf ve özel çekimler için hyaluronikasit dolgular ile yaptığımız medikal burun estetiği, çene ve dudak dolgusu, cilt bakımları, damat adaylarında lazer epilasyon ve yine cilt bakımları ön plana çıkıyor. İleri yaşta; sıkılaştırıcı cihaz ve mezolifting, somon DNA’lar, gençlik aşıları PRP uygulamaları ön planda oluyor” ifadelerini kullandı. Bice, yüz dinamiğini yerçekimine karşı eski haline getirdikleri yüz volüm ve dolgu uygulamalarının da hızlı sonuç için tercih edildiğinin altını çizdi.

 

İncelme ve sıkılaşmada son nokta

Gelin adaylarının sadece yüze yönelik cilt bakımları ile sınırlı kalmayıp genel vücut sağlığını da önemsemeleri gerektiğini söyleyen Yelda Bice, “Sağlıklı beslenme ve spor aktivitelerin yetersiz kaldığı ya da zaman olarak sürenin yetersiz olduğu dönemlerde; bölgesel incelmeye yönelik mezolipoliz yöntemleri uygulanabilmektedir. Soğuk lipoliz ile bölgesel yağ hücrelerinin sayısını azaltmak, selülit ve sıkılaşmaya yönelik radyofrekans, lazer ve vakum masaj sistemini birleştiren cihaz uygulamaları devreye girebilmektedir.” dedi.

 

Minimum üç aylık hazırlık lazım

Dermatolog Dr. Yelda Bice, düğün törenlerinden önce cilt için yapılan uygulamalarla ilgili çok uzun bir süreye ihtiyaç duyulmadığını ancak vücut bakımları ile ilgili 3 ay gibi bir süre yeterli olacağını sözlerine ekledi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar