FutbolSpor

Düğüm çözülüyorK-Pet Süper Lig’de sezonun son hafta maçları bugün oynanacak. Şampiyonluk düğümü bugün çözülecek, play-out oynayacak 4 takım bugün belli olacak

 

BAŞKENTTE YE SEVİNÇ YA HÜSRAN: K-Pet Süper Lig’de geçtiğimiz hafta oynanan maçların ardından liderlik koltuğuna oturan Mağusa Türk Gücü, galip gelmesi durumunda play-out oynamaktan kurtulacak olan Kaymaklı ile başkentte karşı karşıya gelecek. MTG kazanırsa lig şampiyonu olacak. MTG kazanamaz ve eğer Yenicami de Ocak deplasmanında galip gelirse şampiyonluk Yenicami’nin olur

Futbolda 2018-2019 sezonu normal lig maratonu Süper Lig’de bugün, Birinci Lig’de yarın tamamlanıyor. 30 haftalık lig maratonunun tamamlanmasının ardından Süper Lig’den ve Birinci Lig’den düşecek üçüncü takımın belli olacağı play-out maçları ve Süper Lig’e yükselecek üçüncü takımın belli olacağı Birinci Lig play-off maçları oynanacak.

Süper Lig’de bugün oynanacak ve saat 16.00’da başlayacak maçların ardından şampiyon belli olacak. Bitime 1 maç kala liderlik koltuğunu Yenicami’den devralan Mağusa Türk Gücü başkentte Küçük Kaymaklı’ya konuk olacak. Türk Gücü, play-out’tan kurtulmak için galip gelmesi gereken Küçük Kaymaklı karşısında galip gelirse Süper Lig şampiyonu olacak. Kaymaklı ise galip gelemez ise ayni puana sahip rakiplerinin alacağı neticeye göre mücadelesini sürdürecek.

Son haftaya girilirken liderlik koltuğunu kaybeden Yenicami ise Türk Ocağı deplasmanına gidecek ve bir yandan galip gelmek bir yandan da Kaymaklı’nın MTG karşısında puan veya puanlar almasını bekleyecek. Yenicami son maçını kazanır ve MTG son maçında puan kaybederse şampiyon olur.

Ligde üçüncülük mücadelesi veren takımlardan Merit Alsancak Yeşilova son maçında play-out hattındaki Baf Ülkü Yurdu’nu konuk edecek. Doğan Türk Birliği ise başkentte Çetinkaya’ya konuk olacak.

Ligde 53’er puana sahip M.A.Yeşilova ve Doğan takımları son maçlarını kazanırsa ikili averajda üstün olan Doğan ligi üçüncü bitirecek.

Play-out hattındaki 3 takımın çekişmesi nefes kesecek. Gençlik Gücü, Gönyeli ile Paşaköy’de karşıya gelecek. Gönyeli’nin cezası nedeniyle Paşaköy’de oynanacak maçı Gençlik Gücü mutlak kazanmak zorunda.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı