DövizEkonomiManşet

Dolar ve euroda yatay hareketler sürüyor
Yurt içinde döviz kurlarındaki sakin seyir haftanın üçüncü gününde de devam ediyor. Dolar/TL 7,80’in hemen üzerinde euro/TL ise 9,50’nin biraz altında fiyatlanıyor.

Yurt içi ve yurt dışında önemli bir verinin olmadığı hafta ortasında piyasalar aşı ve Brexit haberlerini izlemeye devam edecek. Haftanın ilk yarısı veri bakımından zayıf geçerken yurt içinde döviz kurlarında da yatay seyir sürüyor. Dolar/TL 7,80’in hemen üzerinde ; euro/TL ise 9,50 civarında dengelenmiş durumda.
 Küresel piyasalarda olumlu hava

ABD’de yeni bir koronavirüs paketi üzerinde çalışmaların devam etmesi, İngiltere’de koronavirüse karşı aşılamanın başlaması ve Pfizer-BioNTech ile Moderna’nın COVID aşılarının FDA’dan onay almaya yakın oldukları haberlerinin yarattığı olumlu hava bu sabah da devam ediyor. Asya’ya baktığımızda da Hong Kong Hang Seng Endeksi yüzde 1,26, Seul Kospi yüzde 1,58, Shanghay Bileşik yüzde 0,06 ve Tokyo Nikkei 225 yüzde 1,23 artıda işlem görüyorlar.Dün Wall Street’te Dow Jones Sanayi Endeksi ve S&P 500’ün dün Pazartesi günkü kayıplarını geri almaları ve Nasdaq’ta yukarı hareketin devam etmesi, bugün vadeli endekslere de olumlu yansıyor.

Başa dön tuşu