Doğancı ( Elye ) altyapı çalışmaları başladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
FutbolSpor

Doğancı ( Elye ) altyapı çalışmaları başladı

Gürsel KARAGÖZLÜ

Doğancı ( Elye ) spor kulübü bu yıl alt yapıya önem vererek çalışmalara başladı. 2018-2019 futbol sezonunda KTFF 1 ligde mücadele eden, 2019-2020 futbol sezonu öncesi ciddi sıkıntılar yaşayan ve bir türlü toparlanamayan Doğancı spor kulübü, KTFF’ye müracaat yaparak ligden çekilmiş ve 1.ligde mücadele etmeyeceğini belirtmişti. Doğancı bu gelişme sonrası BTM’ye düştü.


Doğancı spor kulübü, Cumartesi günü kendi futbol sahası olan Emek stadında 64 minik futbolcu ile Mehmet Şekerli antrenörlüğünde 5-8, 8-12 ve 12-15 yaş grupları oluşturarak dört yardımcı antrenör ile çalışmalara başladı. Doğancı spor kulübü bu yıl BTM 1 ligde mücadele edecek. Sezon öncesinde alt yapıca önem veren Doğancı yönetimi, futbolcu ailelerinden gelen istek üzerine alt yapısını oluşturdu. Cumartesi günü 65 futbolcu ile çalışmalara başlayan Doğancı Kulüp başkanı Cemal Tabak, yaptığı açıklamada, 1 ligden çekildikleri dönemde takımda yalnızca bir Doğancılı futbolcu olduğunu ve diğer futbolcularında başka yerleşim yerlerinden olduğunu belirtti. Tabak, alt yapısı olmayan bir kulübün çok zorluklar çektiğini söyleyerek, bunun en canlı örneğini geçtiğimiz sezonda yaşadıklarını söyledi.

Bundan dolayı da alt yapıya önem verdiklerini, ailelerin istemleri doğrultusunda da alt yapı çalışmalarını başlattıklarını söyledi. Doğancı alt yapısının çalışmalarında başta Doğancı Kooperatif Bankası, Lefke Avrupa üniversitesi ve Lefke Belediyesinin katkılarının büyük olduğunu belirterek kendilerine teşekkür etti. Başkan Tabak, en az 6-7 yıl üst lige çıkmaya niyetleri olmadığını, alt yapının güçlenerek takıma futbolcu vermeye başladığı zaman üst lige çıkmak için çalışacaklarını söyledi. Lefke Avrupa Üniversitesi ( LAÜ ) koordinatörü ve Doğancı alt yapı sorumlu antrenörü Mehmet Şekerli de yaptığı açıklamada, Lefke Avrupa Üniversitesi Futbol okulunun merkez Lefke ve bölgedeki tüm kulüplerin alt yapılarını oluşturmak için kurulan futbol okulunun, Doğancı spor kulübü başkanından gelen istek üzerine Doğancı alt yapı çalışmalarına başladıklarını belirtti. Şekerli, 5-8, 8-12 ve 12-15 yaş grupları oluşturularak 64 minik futbolcular ile çalışmalara başladıklarını kaydetti. Yeteneği olan miniklerin futbol hayatına atılacaklarını, yeteneği olmayan minikler de evde bilgisayar başında oturarak obez olacaklarına çalışmalara katılarak sağlıklı yaşam ve spor yapmalarına olanak sağlanacaktır.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar