Doğan seri peşinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
FutbolSporSürmanşet

Doğan seri peşinde

Doğan Türk Birliği

Dumlupınar’ı mağlup ederek üstü üste iki galibiyet elde eden Doğan, Yeşilova karşısında seriyi sürdürme niyetinde.

 

Hüseyin KÖPRÜLÜ


Aksa Süper Lig’de 4.haftanın en kritik galibiyetine imza atan takım Doğan Türk Birliği oldu. 3.haftanın lideri olan 9 puanlı Dumlupınar’ı deplasmanda 3-0 mağlup eden Girne bölgesinin sarı-lacivertli takımı Doğan Türk Birliği, rakibini liderlik otluğunda ederken kendisi de üst üste ikinci galibiyetine ulaştı.
5.haftada A.Yeşilova ile karşılaşacak olan Doğan Türk Birliği ev sahibi konuma olmasına karşın kendi saha zeminindeki sıkıntıdan dolayı karşılaşmayı Lapta Sahası’nda oynayacak.

Oshan: “Dumlupınar galibiyeti takıma moral verdi”

Havadis Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Doğan Türk Birliği Teknik Direktörü Caner Oshan 4.haftayı değerlendirirken, çıkış yakalamak istedikleri Dumlupınar maçından galibiyetle ayrılmalarının takıma büyük bir motivasyon getirdiğini vurguladı.
Caner şöyle devam etti: “Dumlupınar maçı öncesi sakatlar da düzelince takım olara daha da güçlü bir şekilde sahaya çıktı. Sakatlıktan takıma geri dönelerinde de katkılarıyla ekip olarak güzel bir maç çıkardık ve 3 puanı cebimize koyduk. Bu bize moral ve motivasyon verdi.”

“Seri yapmak istiyoruz”

5.haftada karşılaşacakları A.Yeşilova maçına 4 antrenman ile hazırlanacaklarını belirten Oshan şunları ifade etti: “Üst üste iki galibiyet elde ederek bir çıkış yakaladık. Önemli olan bunu devam ettirmektir. Üst üste 3.galibiyete uzanmak istiyoruz. Seri galibiyetler peşindeyiz. Yeşilova maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Teknik ve taktik gereken ne ise ortaya koyarak kendimizi göstereceğiz.”

“Yeni evimiz Lapta oldu”

Yeni evlerinin Lapta Sahası olduğunu vurgulayan Oshan son olarak şunları söyledi: “Ev sahibi pozisyonunda maçlarımızı 20 Temmuz’da değil Lapta’da oynuyoruz. T.Ocak ve Girne Halk Evi 20 Temmuz’u kullanıyor. Saha zemini çok kötü durumdadır. Ara ekim yapıldı ancak bu yeterli değil. İlk yağmurlarda zemin yine çok etkilenecek. Çökme ve çamur birikintileri yaşanacak. Biz yeni evimiz olarak Lapta’da maçlarımızı oynayacağız.”

 

Fotoğraflar: Özgür Göksel

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar