Sinema

Dizi oyuncularından genç sinemacılara tam not

Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen Hazırlık Okulu 4. Geleneksel Kısa Film Festivali yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi Hazırlık Okulu 4. Geleneksel Kısa Film Festivalinde öğrenciler bir yıl boyunca edindikleri birikimi ve yeteneklerini sergiledi. 

Sinema ve tiyatro oyuncuları Ayşegül Günay, Serkan Kuru, Ebru Üstüntaş, Makbule Meyzinoğlu ve Ayşen Gürler’in jüri üyesi olduğu festivalde öğrenciler heyecan ve coşkuyla yarıştı.

Festivalde jüri tarafından seçilen 5 kısa film gösterildi, öğrencilerin tiyatro ve dans gösterileri de ilgiyle izlendi.

Ödüller sahiplerini buldu

Festival sonunda jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda sınıf kategorisinde En İyi Yapım Ödülü’nü “The Bloody Orange” filmiyle B2/2 sınıfı alarak birinci oldu. En İyi Senaryo Ödülü’nü ise “The Awareness” isimli filmleriyle B2/7 sınıfı ikinciliğe layık görüldü. En İyi Film Ödülünü ise “Labefaction” isimli fimliyle B1/1 sınıfı kazanarak üçüncü oldu.

Bireysel kategoride ise En İyi Yönetmen Ödülü’nü “Labefaction” isimli filmin yönetmeni B1/1 sınıfından Kemal Talha Çakmak kazandı.

Bireysel kategoride En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü B2/4 sınıfından Meysanur Çabuk “Cyber Stalker” filmindeki rolüyle kazandı.

Bireysel kategoride En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü B2/7 sınıfından Batuhan Kılıç, “The Awareness” filmindeki rolüyle kazandı. 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı