DünyaSağlıkSürmanşetYaşam

Diyarbakırlı tasarımcıdan sosyal mesafe gelinliği
Diyarbakır’da gelinlik tasarımı ve üretimi yapan Mehmet Kaymak, Covid-19 salgınına dikkati çekmek için gelinin davetlilerle temasını en aza indirmeye yönelik yaklaşık 12 metrekarelik alanı kaplayan 20 kilogram ağırlığında gelinlik dikti
Sosyal mesafeli gelinlik tasarlandı

Tüm dünyada yeni tip corona virüs (Covid-19) ile mücadele sürerken Diyarbakır’da bir gelinlikçi, 500 metre tül kullanarak yaklaşık 12 metrekarelik alanı kaplayan 20 kilogram ağırlığında “sosyal mesafeli” gelinlik tasarladı.sosyal mesafe
Diyarbakirli tasarımcının sosyal mesafe gelinliği

Türkiye’de corona virüs tedbirleri kapsamında nişan ve düğün salonlarının faaliyetlerinin geçici olarak durdurulması nedeniyle törenler ertelendi.sosyal mesafe gelinliği

Kontrollü sosyal hayata geçiş süreci ile birçok sektörde olduğu gibi düğün salonları ve gelinlikçiler de yeni döneme hazırlanıyor.

Diyarbakır’da gelinlik tasarımı ve üretimi yapan Mehmet Kaymak, düğün salonlarının açılması halinde gelinin davetlilerle temasını en aza indirmek için sürece uygun sembolik bir gelinlik dikti.

Yaklaşık 12 metrekarelik alanı kaplayan gelinlik için 500 metre tül kullanan Kaymak, bu özel tasarımı talep görürse üretimini sürdürecek.

Kaymak, düğünlerde de sosyal mesafeye uyulmasına dikkati çekmek amacıyla diktiği yaklaşık 20 kilogram ağırlığındaki gelinliğe satışı için 7 bin 500 lira, kiralanması için de 5 bin lira değer biçti.

Kaymak: Böyle bir gelinlik diktiğimiz için çok mutluyuz

sosyal mesafe gelinliği

Kaymak, “Artık sosyal mesafe olmazsa olmazlarımızdan olduğu için biz de sosyal mesafeye önem verdik. Gelinliği yaklaşık bir haftada tamamladık. Gelinlik için 500 metre tül kullandık. Yaklaşık 12 metrekarelik bir alanı kaplıyor. Böyle bir gelinlik diktiğimiz için çok mutluyuz. Düğün salonlarımız açıldığı zaman gelinlerimiz böyle bir gelinliği tercih edebilirler” diye konuştu.

Bu özel tasarımın bir örnek olduğunu aktaran Kaymak, beğenilmesi ve talep görmesi halinde istenilen ölçülere göre üretime geçeceklerini kaydetti.

Başa dön tuşu