Diyarbakır'da patlama - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
ManşetTürkiye

Diyarbakır’da patlama

patlama

Diyarbakır’da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde meydana gelen patlamada 10 kişi yaralandı. Patlamanın, bir panzerin tamiri sırasında olduğu bildirildi.

 

Diyarbakır‘ın Bağlar ilçesinde sabah saat 10.45 sıralarında şiddetli bir patlama oldu. İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bakım-onarım binasında meydana gelen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.


Patlamanın olduğu binada çökme olurken, bölgeye AFAD ekipleri gönderildi. Patlamada çevredeki ev, işyeri ve araçlarda hasar oluştu. Terör saldırısı olup olmadığı henüz netlik kazanmazken, patlamanın polis panzerinin onarımı sırasında meydana geldiği öğrenildi.

 

İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN AÇIKLAMA

Patlamanın tamir sırasında meydana geldiğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir kişinin ağır yaralandığını, bir kişinin de enkaz altında olduğunu ifade etti.

Gelen bilgilere göre, patlamada biri ağır, 10 kişi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı. Bu arada, yoğun dumana yol açan patlama, kentin birçok ilçesinden de duyuldu.

 

POLİSLERDEN UYARI

Öte yandan, polisler gaz sızıntısı riskine karşı anons yaparak binalarda mutfak tüplerinin açılmaması ve sigara içilmemesi yönünde vatandaşlara uyarıda bulundu.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar