Manşet

Diskoda başlayan kavga poliste bitti


Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da faaliyet gösteren bir diskoda dün sabahın ilk saatlerinde iki grup arasında kavga çıktı.

Çıkan kavgada iki kişinin dişleri, bir kişinin ise köprücük kemiği kırıldı, kavgaya karışan 11 kişi tutuklandı.

“Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Kavga”, “Rahatsızlık”, “Sarhoşluk”, “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Mustafa Bayır, Mustafa Bayır, Onur Bayırlı, Leyla Ulun, Mehmet Dedeoğlu, Cebrail Açıkgöz, Perihan Koruk, Osman Kiper, Arda Akkoyun, Oktay Çil ve Umur Akdeniz aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Soruşturmayı yürüten polis memuru, 27 Ocak 2019 tarihinde saat 03:00 raddelerinde Mağusa’da bir diskoda zanlı Mustafa Bayır, Mustafa Bayır, Onur Bayırlı ve Leyla Ulun bir taraf olup, zanlı Mehmet Dedeoğlu, Cebrail Açıkgöz, Perihan Koruk, Osman Kiper, Arda Akkoyun, Oktay Çil ve Umur Akdeniz ile, zanlı Mehmet Dedeoğlu’nun kız arkadaşı zanlı Perihan Koruk ile tartıştığını, iki gurup arasındaki tartışmanın kavgaya dönüştüğünü kaydetti.

Polis, kavga sonucu, zanlı Mustafa Bayır’ın 2 dişinin, zanlı 2 Mustafa Bayır’ın 1 dişinin ve zanlı Mehmet Dedeoğlu’nun sağ omuz köprücük kemiğinin kırıldığını belirtti.

Polis memuru, yapılan soruşturmada zanlılara hangi zanlı veya zanlıların vurduğunun tespit edilemediğini açıkladı. Polis memuru, olay ile ilgili yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ifade ederek, tüm zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, tüm zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 Başa dön tuşu