KıbrısManşetTürkiye

Dikkat Fethullah Gülen’in kitapları yasak!


Polis, Fethullahçı Terör Örgütü’nün KKTC örgütlenmesine yönelik soruşturma kapsamında, 3 kişi “yasa dışı yayın bulundurma” suçlamasıyla tutuklandı

BASKINDA YAKALANDILAR: Polis, ihbar üzerine önceki gün Girne’de M.B., A.T., ve F.T.’nin kaldığı eve baskın düzenledi. Baskında, Fethullah Gülen’in yazdığı 1 kitap ve FETÖ-PDY propagandasına yönelik 1 CD ele geçirildi

“POLİS KOMPLO YAPTI”: Mahkemede konuşan zanlılar, “yasa dışı yayın” kapsamındaki kitabın polis tarafından camdan evlerine atıldığını savundu. Polis ise zanlılarla bağlantılı 1 kişiyi arıyor

Devrim DEMİR

“Fethullahçı Terör Örgütü” (FETÖ) olarak isimlendirilen “oluşuma” yönelik KKTC’de başlatılan operasyonlara önceki gün bir yenisi eklendi.

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı, Özel Soruşturma ekibine gelen bir bilgi üzerine harekete geçen polis ekipleri önceki gün Girne’de bir eve operasyon düzenledi.

Yasa dışı cemiyet üyesi olduğu tespit edilen M.B., A.T., ve F.T.’nin kaldığı evde arama yapan polis, Fethullah Gülen’in yazdığı 1 kitap, örgütü anlatan ve örgüt propagandasına yönelik 1 CD ele geçirdi.

Mahkeme emri ile tutuklanan zanlılar polise verdikleri sözlü beyanda suçla bağlantıları olmadığını belirtti. Zanlılar dün, tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın selameti açısından üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

 

Baz: Operasyon ada geneli

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Soruşturma Biriminde görevli polis çavuşu Namık Kemal Baz, mahkemede verdiği ifadede zanlıların 10 Eylül tarihinde Girne’de düzenlenen operasyonda yakalandıklarını anlattı.

Polis çavuşu Namık Kemal Baz, zanlılar M.B., A.T., ve F.T.’nin evlerinde yapılan aramada Fethullah Gülen’in yazdığı 1 kitap, örgütü anlatan ve örgüt propagandasına yönelik 1 CD ele geçirildiğini söyledi.

Baz, zanlılarla bağlantılı 1 kişinin ve kayıp emarelerin arandığını ifade ederek, başka kazalarda eş zamanlı operasyon yapıldığını kaydetti.

 

Elektronik cihazlar incelemede

Polis çavuşu Namık Kemal Baz, zanlıların sözlü beyanda bulunduklarını ancak ifade vermediklerini kaydetti.

Evde yapılan aramada ele geçirilen laptop ve elektronik cihazların incelenmek üzere emare olarak alındığını kaydeden Baz, zanlıların soruşturma amaçlı 3’er gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

“Kitabı camdan attılar”

Mahkemede kendilerini avukatsız olarak savunan zanlılar mahkemede suçlamaları reddetti. Söz hakkı alan zanlı M.B., olaylarla ilgili bağlantılarının olmadığını iddia ederek, “Kitap evde değildi, kitabı bize camdan içeri attılar. Polis mi yoksa başka birimi attı bilmiyoruz” sözlerini kullandı.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı