BasketbolSpor

Dev pivot YDÜ’deKAMBALA İMZA ATTI: Yakın Doğu Üniversitesi, Kaspars Kambala ile 8 aylığına 48 bin Dolar (144 bin TL) karşılığında anlaşma imzaladı. 38 yaşındaki Kambala 2.06 boyunda ve 120 kilogram ağırlığında. Yıllarca Efes Pilsen, Unicks Kazan ve Fenerbahçe Ülkerspor`da oynamış olan tecrübeli basketbolcu son olarak Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde forma giydi

 

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]B[/dropcap]asketbol Büyük Erkekler Ligi’nde yeni sezonda iddialı bir kadro kurmak için yola çıkan Yakın Doğu Üniversitesi, Letonyalı dev pivot Kaspars Kambala’yı 8 aylığına 48 bin Dolar’a transfer etti.

 

8 ay 48 bin Dolar

38 yaşındaki 2,06 boyundaki dev pivot, Yakın Doğu Üniversitesi’nden 8 aylığına 48 bin Dolar (144 Bin TL) istedi ve bu istek YDÜ yönetimi tarafından kabul edilince dev pivot da sözleşmeyi imzaladı.

Yakın Doğu Üniversitesi, Kaspars Kambala’ya 8 ay için ayda 48 bin Dolar (144 bin TL) ödeyecek.

Kambala ayda 6000 Dolar (16 bin TL) aylık maaş alacak.

 

Son takımı Adanaspor’du

Kaspars Kambala 2.06 boyunda ve 120 kilogram ağırlığında. Yıllarca Efes Pilsen, Unicks Kazan ve Fenerbahçe Ülkerspor`da oynamış olan tecrübeli basketbolcu son olarak Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde forma giydi. .

2016-2017 Sezonu’nda Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Erkek Takımı için ter dökecek olan Kambala’nın lige ayrı bir renk katacağı düşünülüyor.

 

2007’de dopingden yakalanmıştı

ULEB Avrupa Ligi’nde, 13 Aralık 2006 tarihinde Fenerbahçe’nin, Yunanistan’ın Aris takımıyla oynadığı maç sonrası Kambala’dan alınan idrar örneğinde, doping maddesine rastlanılmıştı.

Kaspars Kambala, o dönem yaptığı açıklamada, ULEB Avrupa Ligi’nde İspanya’nın Barcelona takımıyla oynanan maçtan sonra ABD’de tedavi gördüğünü söyleyerek, “Maç sonrasında ağabeyimin rahatsızlığı için Amerika’ya gitmiştim. Bel ağrılarım için Amerika’da tedavi gördüm ve doktorun verdiği ilaçları kullandım. Muhtemelen aldığım bir ilacın içindeki maddeden dolayı testim pozitif çıktı” demişti.
Başa dön tuşu