KıbrısManşet

Denktaş: Güney ile eşzamanlı kapanmalıyız


DP Milletvekili Serdar Denktaş sosyal medya hesabından açıklama yaparak Güney Kıbrıs ile eşzamanlı kapanmamız gerektiğini söyleyerek “Adanın tümünde virüs sıfırlandıktan sonra karşılıklı geçişler adada yaşayan herkese açılmalı yeni normale adanın her iki tarafında geçilmelidir.” dedi.

Açıklama şu şekilde:“Bir TV programında Güney ve Kuzey Kıbrıs’ın CORONA VİRÜS ile ortak mücadele başlatmasını önermiştim. Ortaklaşa hateketi beceremediğimize göre BİRLİKTE hareket etmeyi başarmalıyız.Güney ile EŞZAMNLI kapanmalı ve bu süre içinde vatandaş ilup olmamasına bakılmaksızın her haneye maddi katkı sağlamalıyız.
Devlet alacakları, harçlar,kiralar,mevduat ve kredi faizleri bu süre içinde dondurulmalıdır.
Adanın tümünde virüs sıfırlandıktan sonra karşılıklı geçişler adada yaşayan herkese açılmalı yeni normale adanın her iki tarafında geçilmelidir.
Seyahat acenteleri teşviklendirilerek ” virus free Kıbrıs” 60 yaş üstü turistlere 21 gün karantina şartı ile bir yıl süreli pazarlamaya gidilmelidir.
Planlı bir şekilde yine karantina zorunlu üniversite öğrencilerine yüzyüze eğitim imkanı pazarlanmalıdır..
Ancak bu şekilde yeni normale geçiş sağlanabilecektir..Bu konuda adanın tümünde sıfırlanma başarılamazsa tüm Kıbrıs için çok zor günler kaçınılmaz olacaktır.”Başa dön tuşu