Deliller Demirbağ ve Demir’i gösteriyor

19 Aralık 2017 Salı | 10:00
Ali Demirbağ
Kıbrıs Town Houses

Gazimağusa’da Big Boss isimli iş yerinin yakılması ve bir kişinin yanarak öldüğü olayla ilgili sır perdesi aralanıyor. Polis tutukladığı iki kişinin ardından, yeni bilgi ve emarelere ulaştı

KIYAFETLER DEMİR’İN EVİNDE: Big Boss isimli iş yerinin yakılması ile ilgili tutuklanan zanlı Ethem Demir’in verdiği ifade doğrultusunda arama yapan polis, poşette Demirbağ’ın olay gecesi giydiği kıyafetlere ulaştı. İlk bulgulara göre Demirbağ barı, Demir araçları kundakladı

İZLER UYUŞUYOR: Müfettiş Rezvan Kaçar,  yakılan iş yeri önündeki araç tekerlek izleri ile Ali Demirbağ’ın kullandığı aracının tekerleğinin usulüne uygun incelendiğini ve izlerin araç ile bire bir uyuştuğunu söyledi

10 KİŞİLİK EKİP: Kundaklama olayının ardından kurulan 10 kişilik özel bir ekip Lefkoşa, Girne ve Mağusa bölgesindeki tüm kamera görüntülerini incelemeye aldı. Polis, kamera görüntülerinde zanlıları olay gecesine bağlayan birçok görüntü tespit etti

 Devrim DEMİR

Gazimağusa’da Big Boss isimli iş yerini kundaklayarak, 66 yaşındaki Alirıza Rasekh Foumani’nin ölmününe neden olduğu gerekçesi ile Ali Demirbağ ve Ethem Demir’e yöneşlişk soruşturmada ciddi emarelere ulaşıldı. Olay gecesi Demirbağ’ın giydiği yanık kıyafetler Demir’in evinde bulundu.

Gazimağusa’da 11 Aralık’ta ülke genelinde infiale neden olan Big Boss isimli iş yeri ve 4 aracın kundaklanması olayı ile ilgili 10 kişilik ekiple yürüttüğü soruşturma genişletildi.

ethem demir
Ethem Demir

Polis, Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa’da birçok yeni kamera görüntüsüne ulaştı, zanlı Ali Demirbağ’ın olay gecesi giydiği kıyafetler zanlı Ethem Demir’in kalmakta olduğu öğrenci yurdunda bir poşette tespit edilirken, şüpheli olarak görülen bazı kişilerden yeni ifade temin etti.

Kundaklama olayı ile ilgili 14 Aralık tarihinde Girne’de Ali Demirbağ ve Ethem Demir’i tutuklayan polis, süreci hızlı bir şekilde araştırmaya devam ediyor.

Polis, alınan tutukluluk süresinde zanlı Demirbağ ve Demir’i olaya bağlayan yeni birçok emare ve bilgiye ulaştı.

Aleyhlerinde alınan 3’er günlük tutukluluk süresi dolan zanlılar, ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Gökhan Asafoğulları, olayın ciddiyetine dikkati çekerek polisin 3 günlük tutukluluk süresini iyi değerlendirdiğine dikkati çekerek, olayın aydınlatılması için zanlıların 8’er gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

kundaklama

Emareler Demirbağ’ı işaret ediyor

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Müfettiş Rezvan Kaçar, Ali Demirbağ ve Ethem Demir’in “Adam öldürme”, “Kundaklama” ve “Kasti hasar” suçlarından tutuklandıklarını anlattı.

Müfettiş Rezvan Kaçar, 11 Aralık tarihinde Salamis yolu olarak bilinen İsmet İnönü Bulvarı’nda faaliyet gösteren Big Boss isimli iş yerinin saat 03.55 sıralarında yanıcı madde dökülerek yakıldığını anımsattı.

Kaçar, kurulan bir özel ekibin geniş çaplı soruşturması sonucu zanlıların 14 Aralık tarihinde mahkeme emri ile tutuklanarak 15 Aralık’ta mahkemeye çıkarıldıklarını ve 3’er gün tutukluluk emri alındığını söyledi.

Alınan tutukluluk süresinde, incelenen kamera görüntülerinde zanlı Ali Demirbağ’ın Big Boss isimli iş yeri yakınlarında aracı ile görüldüğünü ifade eden Müfettiş Kaçar, alınan tekerlek izleri ile Ali Demirbağ’ın araç tekerleğinin birebir uyuştuğunu kaydetti.

İzlerin usulüne uygun incelendiğini ifade eden Rezvan Kaçar, incelenen görüntülerde zanlı Demirbağ’ın olayın ardından kaçarken görüntülerde tespit edildiğini anlattı.

 Big Boss

Demir itiraf etti, kıyafetler bulundu

Soruşturmayı yürüten Kaçar, tutukluluk süresinde Ethem Demir’in itirafı doğrultusunda olay gecesi Ali Demirbağ’ın giydiği kıyafetleri kaldığı yurtta sakladığını söylemesi üzerine, arama yaptıklarını söyledi.

Kaçar, Demir’in Girne’de kaldığı öğrenci yurdunda gerçekleşen aramada Demirbağ’ın giydiği kıyafetleri bir poşet içinde bularak emare aldıklarını ifade etti.

 

Yeni kamera görüntüleri tespit edildi

Meydana gelen her iki kundaklama olayının aydınlatılması için 10 kişilik özel bir ekiple geniş çaplı soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü kaydeden Kaçar, Lefkoşa, Girne ve Mağusa’da birçok yeni kamera görüntüsü ele geçirdiklerini kaydetti.

Kaçar, görüntülerde zanlı Ali Demirbağ’ın 03.50 raddelerinde Big Boss isimli iş yerinde görüldüğünü kaydetti.

İncelenen kamera görüntülerinde, Demirbağ’ın aracı ile Lefkoşa anayolu üzerinde araçtan inerken görüldüğünü ve Demir’in kaldığı evde bulunan kıyafetlerin aynısı olduğunu, emare olarak alınan kıyafetlerin üzerinde is kokusu olduğunu belirtti.

 

Demir’in araçları kundakladığı şüphesi arttı

Müfettiş Rezvan Kaçar, bir kişinin yaşamını yitirdiği 4 aracın ve bir iş yerinin kundaklandığı olayla ilgili Ethem Demir’in kullanımındaki GA 025 plakalı salon araç ile ‘kasti hasar’ suçunun işlendiği sokakta kamera görüntülerinde görüldüğünü söyledi.

Kaçar, zanlı Demir’in daha sonra yanan Big Boss isimli iş yeri yakınlarına aracı ile gittiğini ve bölgeden geri döndüğünü kaydetti.

 

Kaçar: Her olasılık inceleniyor

Müfettiş Rezvan Kaçar, olayın ülke genelinde infiale neden olduğunu belirten Kaçar, alınması gereken çok sayıda ifade olduğunu, birçok kamera görüntüsünün incelendiğini ve çıkacak ifadeler doğrultusunda başka tutuklamaların olabileceğine vurgu yaptı.

Kaçar, soruşturmanın selameti açısından zanlıların 8’er gün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu.