Kıbrıs

Dağlar toz içinde kaldı


Kuzey Afrika üzerinden taşınan toz zerrecikleri dün gün boyu etkili oldu. Tozlu havanın bugün de devam edeceği belirtildi

 

Kuzey Afrika üzerinden taşınan toz zerrecikleri dün KKTC genelinde etkili oldu. Toz bazı bölgelerde o denili yoğunlaştı ki adeta buluta dönüştü. Bulutsuz ve açık bir hava olmasına rağmen toz nedeniyle Beşparmak Dağları pus içinde kaldı.

Meteoroloji Dairesi, Kuzey Afrika üzerinden taşınan toz zerreciklerinin Pazar’a kadar etkili olacağı uyarısında bulundu. Daire toza karşı hassasiyeti olan vatandaşların tedbirli olması tavsiyesinde de bulundu.

 

Yağmurla gidecek

Havanın, pazar gününden itibaren 2 gün yağmurlu olması bekleniyor.

Meteoroloji Dairesi’nin 26 Ocak – 01 Şubat dönemini kapsayan raporuna göre, alçak basınç sistemi ile soğuk ve nemli hava kütlesinin etkisiyle, pazar günü ve pazartesi günü öğleye kadar yer yer sağanak yağmur bekleniyor.

En yüksek hava sıcaklığı iç kesimler ve sahillerde genellikle 17 – 20 derece dolaylarında seyredecek; rüzgar ise periyodun ilk günü Güney ve Doğu yönlerden, diğer günlerde Güney ve Batı yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı