Köşe Yazarları

Dağ fare doğurmadı


K-Pet Süper Ligi’nin 24.haftasını, 30 puanla 10.sırada tamamlayan ve Play-Out tehlikesinden uzaklaşabilmek için  “Gözü sahada”, hafta arasında oynayacağı Kıbrıs Kupası yarı final 2.maçına odaklanması nedeniyle de “Aklı Kupa’da” olan Cihangir ile son haftalarda yaptığı çıkışla, Play-Out oynama umutlarını yeşerten ve bu yüzden de puan kaybına tahammülü olmayan Ozanköy arasında dün oynanan karşılaşmada, dağ fare doğurmadı. Zira son üç haftanın flaş takımı Ozanköy, büyük umutlarla çıktığı Cihangir karşısında tutunamayarak 3-0 mağlup oldu. Cihangir bu galibiyetle puanını 33’e yükseltirken hem derin bir “Oh” çekti. Hem de Kupa rövanşı için “Moral” depoladı.

Üç puandan başka alternatifi olmayan Ozanköy karşılaşmaya, bire bir pozisyonlarda rakiplerine nefes aldırmayan tatlı-sert temposunun yanı sıra, kazanma inanç ve arzuları nedeniyle hızlı başladı ve önde basıp, rakibini kendi sahasına hapsetmeye çalıştı. Ofansif aksiyonlarda ise, Kanatlardan Muhammed Ali Uçar ve Alpay, ortadan da Serhan ve Naimke ile gol umutları Ertaç ve Bekir’e pozisyon üretmeye çalıştı. Ancak evdeki çarşıya uymadı zira düşüncesini hayata geçirecek pozisyon üretmekte zorlandı.

Cihangir ise, hafta arasındaki Kıbrıs Kupası yarı final 2. maçını düşünerek oyuna kontrollü başladı. Ve bu çerçevede, kartı gerektirecek agresif hareketlerden kaçınarak, önce rakibinin gol silahları olan Ertaç ve Bekir’i durdurdu. Daha sonra da, kalabalık tuttuğu, Smart, Çağlar, Osei ve Doğan’dan oluşan ikinci bölge oyuncularıyla da, rakip ceza alanı civarında çoğalarak, günün adamı Fırat’ın desteğinde Offor’a atılacak toplarla skor üretmeye çalıştı. Cihangir ayrıca, sakin ve telaşsız ancak etkili oyunuyla, bu maçın Ozanköy için çok zor geçeceğini daha başlangıçtan belli etti. Nitekim beklenen gol Ozanköy’den değil, Cihangir adına Ertan’ın kullandığı penaltı vuruşundan geldi.

İlk devresi 1-0 Cihangir lehine tamamlanan karşılaşmanın ikinci devresinde de, rakibine nazaran daha organize paslarla oyun hakimiyetini sürdüren Cihangir’in ikinci golünü Fırat atarken, Ozanköy Ertaç’ın kaçırdığı penaltı vuruşundan sonrasın oyundan iyice koptu. Rakip ceza alanında daha fazla gözükmeye başlayan Cihangir, Doğan’ın attığı ve maçın sonucunu belirleyen 3. gol ile de maçın “Fişini” çekti. Maçtaki hakimiyetini sürdürmeye devam eden Cihangir, bundan sonraki dakikalarda da kendi çaldı kendi oynadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı