Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi’nden büyük başarı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
EğitimKıbrıs

Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi’nden büyük başarı

Bahadır AYNA

2013 yılında Yeni Sistem, Atlas ve İlim Final Dershaneleri’nin ortak paydası olarak kurulan Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi her yıl olduğu gibi bu yılda önemli bir başarıya imza attı.  2016 Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve 20 Temmuz Fen Lisesi Yerleştirme Sınavı’nda Da Vinci’den Cemran Türkoğluları birinci ve Esra Nur Karataş üçüncü oldu. Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’ne giren öğrencilerin ilk 25’de 16’sı ve 120 kişilik kontenjanından da 64’ü ve ICGSE bölümün de verilen 30 kontenjanın 14’ü dershane öğrencilerinden çıktı. Öte yandan Fen Lisesi’ne giriş sıralamasından 1-2-3 ve 4.’sü de yine dershane öğrencilerinden oldu. Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi sınavda başarı gösteren öğrencileri merkeze toplayarak basın toplantısı düzenledi.

3 copy


Koral: Da Vinci’yi ileriye taşıyan öğrencilerdir

Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi Direktörü Güren Koral, basın toplantısında yaptığı konuşmada, Da Vinci Bilim ve Sanat Merkez’ini her yıl bir adım daha ileriye taşıyan öğrencilere ve ailelerine teşekkür etti. Koral, dershane olarak vizyonlarının öğrencilere sadece eğitim alanında başarılı olmalarını sağlamak olmadığını,  onları sosyal ve kültürel açıdan da özgüveni yüksek bir birey halinde yetiştirmek olduğunu söyledi.

Girne’de Da Vinci’ye kavuşuyor       

Direktör Güren Koral 2016-2017 eğitim öğretim yılında Girne’de yaşayan öğrenciler için Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi’nin Girne Şubesinin hizmet vermeye başlayacağı müjdesini verdi.

Öğrenciler ne dedi? Öğrenciler ne dedi? Öğrenciler ne dedi?

Cemran Türkoğluları (Birinci): “Başarıya ulaşmak için her gün düzenli çalıştım, bu günün dersini yarına bırakmadım, ödevlerini günlük yaptım. Son dönemde Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi yoğun bir tempo ile bizi sınava hazırladı. Başata dershane öğretmenlerime, aileme ve yanımda olan herkese teşekkür ederim.”

Esra Nur Karataş (Üçüncü): “Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi’nin desteği çok büyük oldu. Konuları devamlı tekrar etmem bu başarıyı elde etmemi sağladı. Başta babam ve annem olmak üzere dershane öğretmenlerime ve okul öğretmenlerime teşekkür ederim.”

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar