Güney KıbrısKıbrısManşet

Çok sesli bir alan: Home CafeKıbrıs’ın her köşesinden insanları ara bölgede bir araya getiren Dayanışma Evi bünyesinde bulunan Home Cafe’de ziyaretçi sayısı ve çeşitliliği her geçen gün artıyor. Müdavimlerinin yanı sıra, Home Cafe, her gün onlarca farklı milletten misafir ağırlıyor.

home cafe

Kıbrıs’taki barış inşasına ve dayanışma kültürüne olumlu katkıları ile bilinen ve iki toplumlu çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapan Dayanışma Evi, Home Cafe’nin de yönetimini devraldığından beri artık çok daha ileri hizmet veriyor.

Dayanışma Evi’nin bünyesinde 2011 yılından beri faaliyette olan ve daha önceden yönetimi ihale usulü ile belirlenen Home Cafe’nin yönetimini uzun bir süredir Dayanışma Evi yapıyor.

Home Cafe, kısa sürede Kıbrıslıların uğrak mekanlarından biri olurken iki toplumlu etkinliklerin de tartışılmaz mekanı oldu.

Home Cafe’de yönetim değişikliği ile birlikte çalışma biçimi ve çalışan profili de değişti.

home cafe

Çok kültürlü istihdam

Dayanışma Evi Yönetim Kurulu’nun çok kültürlülüğe verdiği önem ile Home Cafe’de Kıbrıslı Rumlar ve Türklerin bir arada çalışması sağlandı, istihdamlarda bu kaygı gözetildi.

Home Cafe’de toplumları bir araya getirmek amacı ile birçok milletten çalışan var.

 

Dövizdeki dalgalanma Home Cafe’de hafifliyor

Home Cafe’de dileyen, Euro ya da Türk Lirası olarak ödeme yapabiliyor. Dövizdeki dalgalanmanın etkisi Home cafe’de hafifliyor. Sürekli değişen kurlar yüzünden kimsenin mağdur olmaması için Home Cafe’de kur sabitlemesi yapılıyor. Örneğin şu anda Home Cafe’de kullanılan kur: 1€ = 5 TL.

 

Engelleri aşan iletişim alanı

Home Cafe’yi sıradan cafelerden ayıran bir diğer özellik ise bir iletişim alanı yaratıyor olması.

Kıbrıs’ın kuzeyine veya güneyine geçemeyen kişiler de, Home Cafe’ye gidip birbiriyle görüşebiliyor.

Home Cafe, her geçen gün daha çok kişi tarafından ziyaret edilirken, hemen her milletten müdavimleri de oluşuyor.

 

Ortak alan

Home Cafe, adada benzer işletmelerden farklı olarak birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Gerek siyasilerin gerek sivil toplum örgütlerinin gerekse halkın sık sık kullandığı çok kültürlü bir merkez olan Home Cafe’de, ziyaretçilerin kullanımına açık, 3 dilli (İngilizce, Rumca ve Türkçe) kocaman bir de kütüphane var.

Bunun yanı sıra, Home Cafe’de,  gerçekleştirilen iki toplumlu fotoğraf projesinin (Old Nicosia Revealed) ürünleri olan posterler, termoslar kartpostallar gibi hediyelik eşya satışı da yapılıyor.

 

Özel hizmet, özel menü

Home Cafe’yi farklı kılan başka bir özellik de menüsü. Home Cafe’de yemekten, tatlıya; kahveden çeşitli meşrubatlara kadar birçok lezzet bulunuyor.

Home Cafe’de Zapatista (Fair-Trade / Adil Ticaret) çekirdek kahvesi kullanılıyor. Tüm atıştırmalıklar ve yemekler ev yapımı olmakla birlikte, her güne özel öğle yemeği menüsü (12.30 – 15.00) belirleniyor.

 

12 saat hizmet veriyor

Home Cafe, hafta içi her gün saat 09.00’da kapılarını açıyor ve 21.00’a kadar hizmet veriyor.

Pazar günleri kapalı olan Home Cafe Cumartesi günleri 09:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebiliyor.

 
Başa dön tuşu