Çocuk tecavüzcüsünün başı büyük belada - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Çocuk tecavüzcüsünün başı büyük belada

Zanlı iddiaları yalandı, çocuğun akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürdü. Girne’de kapı komşusu olduğu kadının çocuğuna tecavüz etmekle suçlanan Nijerya uyruklu S.U.C., önceki gün S.B.’nin ve küçük kızın iddiaları üzerine tutuklandı.

Aleyhine getirilen “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz” suçlaması ile Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkartılan zanlı, suçlamaları kabul etmedi.


Devrim DEMİR

Küçük çocuğa bir kez bile dokunmadığını iddia eden zanlı, kızın sürekli evden kaçtığını ve başkaları ile birlikte olduğunu, annesinin de kendisinden sürekli yardım istediğini öne sürdü.

Yapılan şikâyetin ardından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından kontrol edilen küçük kız çocuğu, Barış ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde uzman doktor ve Adli Tıp Uzmanı tarafından da kontrol edilecek.

Yargıç Gökhan Asafoğulları, zanlı aleyhindeki iddiaların araştırılması için polisin süreye ihtiyacı olduğunu belirterek, 3 gün tutukluluk emri verdi.

Anne kız şikâyetçi oldu

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz, zanlı S.U.C.’nin “16 yaşından küçük çocuğa tecavüz” suçlaması ile tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Ömer Yavuz, zanlının Ekim ve Kasım ayları içinde 15 yaşındaki küçük kız çocuğu ile birden fazla cinsel ilişkiye girdiğini olayın kız çocuğunun annesine anlatması ile ortaya çıktığını kaydetti.

Yavuz, şikâyetin önceki gün anne S.B. ve kızı tarafından yapılması üzerine zanlının Alsancak’ta tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

Adli Tıp Uzmanı kontrol edecek

Yavuz, şikâyetin ardından kız çocuğunun Kadın Doğum Uzmanı tarafından kontrol edildiğini, çocuğun, Barış ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde uzman doktor ve Adli Tıp Uzmanı Doktoru tarafından da kontrol edileceğini ifade etti.

İddialar araştırılacak

Soruşturmayı yürüten polis memuru, iddiaların araştırılması için süreye ihtiyaç olduğunu, kız çocuğunun iki ayrı doktor tarafından muayeneden geçirileceğini ve alınması gereken birçok ifade olduğunu kaydederek zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

“Çocuğun akli dengesi yerinde değil”

Küçük kız çocuğuna tecavüz etmekle suçlanan 36 yaşındaki Nijerya uyruklu zanlı ise polise ifade vermek istediğini, olayla bağlantısı kesinlikle olmadığını öne sürdü. Zanlı, kız çocuğunun ciddi ailevi problemleri olduğunu, annesinin erkek arkadaşı ile sürekli sorunlar yaşayarak evden kaçan bir çocuk olduğunu söyledi. C.U.S., “Benim kapı komşum ve ben kızın sürekli evden kaçtığını biliyorum. Birçok kez annesi benden yardım istedi, ben ona kesinlikle dokunmadım. Çocuğun ciddi sorunları var ve mutlaka doktor onu görmeli. Ben polise ifade vermeye hazırım çünkü benim çocukla her hangi bir bağlantım yok” dedi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar