FutbolSpor

Cihangir’in enerjisi bitmişCihangir’i ilk kez bu kadar etkisiz gördüm dün. Yenicami karşısında hiç bir şey yapmadılar.

Cihangir bugüne kadar şampiyon olmadı hiç Süper Lig’de. Geçmişte de yarıştan kopmuşluğu çok oldu. Ama özellikle kendi evinde bir ağırlığı vardı.

Cihangir’e giden takımlar her zaman sıkıntı yaşayacaklarını tahmin ederlerdi ve çoğu zaman da öyle olurdu.

Salih ve Ertan’ın kadro dışı bırakılması, Çağlar’ın cezası, Erol’un parmağının kırık olması nedeniyle oynamaması evet, takımın direncini kaybetmesine bir sebeptir ama 11 kişi sahaya çıkıyor ve bu adamlar hiçbir varlık gösteremiyor.

Ben hayatımda Cihangir’i hiçbir kadar kötü görmedim. Hele kendi sahasında…

Tek kelimeyle Cihangir’in enerjisi bitmiştir ve bundan sonraki maçlarda galip gelirlerse maçı izleyen spor yazarı arkadaşlarımın yorumlarını ilgiyle okuyacağım.

Açıkçası ben ligde Cihangir’den daha kötü oynayan bir takım görmedim.

Buna karşılık, 3 gün önce kupada Doğan karşısında mağlup olmuş, ondan önce de zorlu bir Mağusa Türk Gücü maçı oynamış fakat dün sahada “har har” eden bir Yenicami vardı.

Yenicami oyuncuları gerçekten çok güçlü. Her ikili mücadelede ayakta kalan ve topu kazanan bir Yenicami vardı.

Tabi rakibin de güçsüz ve etkisiz olması da bu sonucu doğuruyor elbette ancak arzuları ve mücadeleleri gerçekten takdir ediciydi.

Kısaca Yenicami hak ettiği bir galibiyet elde etti dün. Fark artabilirdi de ancak olmadı.

Tek anlam veremediğim şey ise gol atan Yenicami futbolcularının taraftarları yerine sahanın insan olmayan en uç noktalarına doğru gitmeleri ve sevinmemeleri. Bu çok garibime gitti…

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı