KıbrısManşet

Cep telefonu hırsızı suçüstü yakalandı


Duygu ALAN

KKTC’de turist olarak bulunan Mustafa Salih isimli kişi, Lefkoşa’da Mücahitler Parkı’nda Murat Metin Sağar’a ait cep telefonunu çalmak suçundan tutuklanarak Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç huzuruna çıkarıldı.

Soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, Lefkoşa’da Mücahitler Parkı’nda 4 Ağustos 2016 tarihinde Murat Metin Sağar’ın 450 TL değerindeki cep telefonunu yere düşürmesi sonucu zanlının sirkat ettiğini, zanlı üzerinde yapılan aramada söz konusu telefonun zanlının tasarrufunda bulunduğunu kaydetti.Zanlı Mustafa Salih’in Bulgaristan vatandaşı olduğunu söyleyen polis, KKTC’de turist vizesi ile bulunduğunu belirtti.

Soruşturmanın tamamlandığına dikkat çeken polis, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak hafta bir 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut yapması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına, teminat şartlarını yerine getirememesi durumunda 45 gün süre ile Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalmasına emir verdi.Başa dön tuşu