Cengiz Topel Hastanesi sağlık çalışanları aşılandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
KıbrısManşet

Cengiz Topel Hastanesi sağlık çalışanları aşılandı

Cengiz Topel Hastanesi
KKTC’de dün Cumhurbaşkanı Ersin Ttar, Başbakan Ersan Saner ve Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin aşı olmasıyla başlanan covid-19’a karşı aşılama süreci bugün de devam ediyor.
Cengiz Topel Hastanesi baş hekimi ve sağlık çalışanları bugün 09.00- 14.00 saatleri arasında aşılamaya başlandı.
Lefke ve Güzelyurt bölgesindeki eczane, klinik ve laboratuvar çalışanları da 17 0cak da pazar günü 09.00 14.00 saatleri arasında Cengiz Topel hastanesi ‘nde aşılamaya başlanacak.

Sağlık Bakanlığı aşı takvimini ve aşılama merkezlerini açıkladı

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada aşılama takvimi paylaşıldı

Açıklama şöyle;


‘Dün saat 11.30 itibariyle aşılama işlemi başlamıştır. Aşılamalar 08.00-18.00 saatleri arasında yapılacaktır. Öncelikle sağlık çalışanları aşılanacaktır.15 Ocak Cuma – 18 Ocak Pazartesi günlerinde sağlık çalışanları aşılanacak.

Bu kapsamda bugün ve yarın, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin tüm çalışanları 08.00-18.00 saatleri arasında Acil Durum Hastanesi’nde aşılanacaktır. Pazar gün 08.00 -18.oo saatleri arasında Lefkoşa bölgesinde faaliyet gösteren özel sağlık çalışanları( serbest hekimler,labaratuvarlar , emekli hekimler, özelde çalışan sağlık çalışanları diyetisyenler, veterinerler vb ) aynı şekilde Acil Durum Hastanesi’nde aşılanacaktır.

Diğer bölgelerdeki sağlık çalışanları aşılaması cumartesi ve pazar günleri 08.00 -18.00 saatleri arasında şu şekilde yapılacaktır:

Lefke ve Güzelyurt bölgesinde devlette ve özel çalışan sağlık çalışanları serbest hekimler,laboratuvarlar, emekli hekimler, özelde çalışan sağlık çalışanları diyetisyenler, veterinerler vb…Cengiz Topel Devlet Hastanesi’nde aşılanacak. Girne Bölgesi’ndekiler Girne Akçiçek Devlet Hastanesi’nde aşılanacaktır. Aynı şekilde Mağusa ve İskele bölgesindekiler Mağusa Devlet Hastanesi’nde aşılanacaktır.’

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar