KıbrısManşet

Çavuşoğlu: Hükümetin vereceği karar bu akşam bildirilecek


Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin, süt bedeli alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle Lefkoşa’da başlattığı araçlı eylem devam ediyor.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ve beraberindeki heyet, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile yaklaşık 1 saat süren görüşme gerçekleştirdi.Görüşme sonrası basına açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, eylemin sonuçlanması anlamında yaptıkları görüşmelerin devam ettiğini söyledi..

Çavuşoğlu, toplantı sonucunu paylaşmak üzere Başbakan Ersan Saner ve Maliye Bakanı Dursun Oğuz ile toplantı yapacaklarını ve ortaya konulan talepleri hükümetle değerlendireceklerini ve sonucun en kısa sürede bildirileceğini söyledi.

Çavuşoğlu, “Hükümetin verdiği veya vereceği kararı da bu akşam sayın başkana veya genel sekretere iletmiş olacağız. Bugüne kadar hayvancının birçok sitemi olmuştur. Bu tartışmalar içerisinde her zaman hayvancıyı mutlu etmeyi hedefledik. Yine burdan mutlu ayrılması için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Bizim için burada hayvancılığın geleceği çok önemlidir” dedi.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ise talepler noktasında elle tututlur herhangi bir çözüm noktasına ulaşılmadığını söyledi.

Naimoğulları, “Tarım bakanının hükümetle görüşmesi sonuçlanana kadar eylemimiz devam edecek. Ümit ederiz ki olumlu bir sonuç çıkar, daha önce de ilettim bizim düşüncemiz eylem yapmak değil, derdimiz işimizin başına gitmektir ama işimizin başına gidersek ve batarsak ve mutlu değiliz, gitmeye gerek yoktur burada kalıp devam ederiz” dedi

 Başa dön tuşu