Cansız bedenini annesi buldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Kıbrıs

Cansız bedenini annesi buldu

Cansız bedenini annesi buldu

BANYOYA GİRDİ ÇIKAMADI… Alsancak’ta, belediye işçisi 39 yaşındaki Hüseyin Emirhoca, dün öğle saatlerinde evinde duş almak için girdiği banyoda yaşamını yitirdi. Yapılan otopsi sonucu Emirhoca’nın beyin kanaması sonucu öldüğü öğrenildi
ANNESİ BULDU… Hüseyin’in uzun süre banyoda kalmasından işkillenen anne Akile Emirhoca oğluna seslendi. Banyodan ses gelmeyince anne eliyle camı kırarak içeri girdi ve oğlunun yerde yüzüstü yatan cansız bedeniyle karşılaştı
AİLE ŞOKTA… Bilinen hiçbir rahatsızlığı bulunmayan Hüseyin Emirhoca’nın zamansız ölümü ailede şok etkisi yarattı. Oğlunun cansız bedenini banyoda bulan yaşlı kadın yaşadıklarını güçlükle anlattı. Hüseyin Emirhoca’nın cenazesi bugün öğle namazına müteakiben Alsancak’ta toprağa verileceği söylendi
Duygu ALAN
Hüseyin Emirhoca, dün saat 14.30 sıralarında duş almak için banyoya girdi. Emirhoca uzun süre banyoda kalınca annesi Akile Emirhoca endişelendi ve banyonun kapısını çalarak, oğluna seslendi.
Anne Emirhoca, oğlundan yanıt alamayınca çaresiz, eli ile banyo kapısının camına vurarak camı kırdı.
Akile Emirhoca, oğlu Hüseyin Emirhoca’yı banyoda bulunan klozetin önünde yerde yüz üstü yatar vaziyette gördü.
Hüseyin Emirhoca, duşa girmek üzere soyunmuş, ancak vücudu kuruydu.
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsisinin ardından Emirhoca’nın beyin damarlarındaki genişlemeye müteakip beyin damarlarının yırtılması sonucu öldüğü öğrenildi.

Ölümü yakıştırmadı
Banyo kapısının camını kırdığında oğlunu yerde yatar vaziyette bulan anne Akile Emirhoca telaş ile kapının kilidini açtı ve içeriye girdi.
Oğlunun bayıldığını zanneden anne, önce “belki uyanır” ümidi ile oğlunun başını kaldırdı ve hafif silkeledi, ancak başarılı olamadı. Daha sonra banyonun hemen yanında bulunan yatak odasından bir çarşaf aldı ve oğlunun üzerini örttü, ardından koşarak gitti ve komşusuna haber verdi.
Oğlunun öldüğünü aklına bile getirmeyen anne Akile Emirhoca, gerçeği anlayınca yıkıldı.
Komşusu Akile Emirhoca’yı evin içerisinden çıkardı ve hemen polisi arayarak durumu bildirdi.
Kısa sürede olay yerine gelen polis, inceleme başlattı.
Hüseyin Emirhoca, otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü.


Bugün Alsancak’ta toprağa verilecek
Olup biteni şahit olduğu kadarı ile Havadis’e anlatan acılı anne Akile Emirhoca, Hüseyin Emirhoca’nın bilinen hiçbir rahatsızlığının olmadığını söyledi.
Akile Emirhoca, Hüseyin Emirhoca’nın bugün öğle namazına müteakiben Alsancak’ta toprağa verileceğini söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar