Canaltay: Hava durumunda hala belirsiz bir durum var - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
KıbrısManşet

Canaltay: Hava durumunda hala belirsiz bir durum var

Resmiye Canaltay

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, BRT’de canlı yayına bağlanarak, Suriye’den Karpaz sahiline doğru ilerleyen petrol sızıntısıyla ilgili bilgi verdi.

 


Bakan Resmiye Canaltay, ilk etapta Başbakanlık’ta kriz masası oluşturulduğunu ve Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile irtibata geçtiklerini söyledi.

Türkiye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan bir heyetin KKTC’ye geldiğini belirten Bakan Canaltay, heyetle toplantı yapıldığını anlattı.

Bakan Canaltay, “Bu çok büyük bir olay, Akdeniz’de bir çevre felaketi yaşanıyor. Bu felaket için TC ile işbirliği içinde neler yapabiliriz konusunda çalışma yaptık. Takip etmemiz gereken hava durumu vardı, meteoroloji dairesinin verdiği bilgiye göre, koordinatlar yine bize dönüyor, burada belirsiz bir durum var. Kriz masası toplantımız hala devam ediyor…” dedi.

Canaltay, İHA’ların durumunun tespiti için görüntü alacağına da işaret ederek, “Bu dünyanın, bizim ve Türkiye’nin sorunu, bu uluslararası bir sorundur” dedi.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar