FutbolKöşe Yazarları

Çamurda dans

Ahmet ÖZSOY

Şampiyonluk umutları ile yola devam eden Doğan, Girne’de bir gün önceden yağan yağmurda oynanan maç nedeniyle bozulan 20 Temmuz Mete Adanır Stadı çim zemininde Gönyeli karşısında maçı sıkıntılı bitirdi.

Maça iyi başlayan Doğan ilk devre rakibini neredeyse allak bullak etti. Özellikle sağ kanatta Kenan ile çok tehlikeli olan Doğan golü de Kenan ile bulurken 1 topu da direkten döndü.

Gönyeli’de yedek kulübesinde oturan Sabri’nin sakatlığı nedeniyle maçta forma giyememesi, ilk 45 dakika sahada kalan Raif’in forması kirlenmeden oyundan alınması Gönyeli’nin organize oynayamamasına neden oldu.

İlk devrede orta saha ve kanatlardan atak oyunu ile üstünlüğünü hissettiren Doğan farka gidecek diye bekledik. İlk devrenin sonunda ikinci golü bularak soyunma odasına bu üstünlükle gitmeleri bu düşüncemizi sesli olarak da söylememize neden oldu.

Ancak Gönyeli’de yapılan oyuncu değişiklikleri ve maça atak futbol ile başlaması Doğan’ın ritmini bozdu. Hafta arası oynanan kupa maçının yorgunluğu da buna eklenince Doğan bir anda orta saha hakimiyetini kaybettiği gibi topu kanatlardan da taşıyamadı.

Gönyeli bulduğu gol ile son dakikalara beraberlik umudu ile girerken ardı ardına Doğan ceza sahasına gönderilen toplar hem taraftarları hem de Doğan savunmasını resmen bunalttı. Saha zeminin çamurlanması ile zaman zaman oyuncular zor anlar yaşasa da maçta başka gol olmadı ve Doğan zorlandığı maçta 2-1 galip gelmeyi bildi.

Gönyeli’de maddi sıkıntılar nedeniyle yaşananlar herkesçe biliniyor. Önemli oyuncuların sakatlığı ve eksikliğine rağmen dün Doğan gibi bir takıma karşı zorlayıcı oyunu, hatta 2 topunun direkten dönmesi görmezden gelinemez. Takım içindeki dengelerin iyi oluşturulması ve maddi yönden oyunculara olumsuz havanın yansıtılmaması gerekiyor. Tabi takımın 29 puana sahip olması ve küme düşme riskinin çok az olması Gönyeli yönetiminin elini kuvvetlendiriyor ancak bu hassas durum iyi idare edilemezse geleceğe yönelik zarar verebilir takıma.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı