Çakıcı, Hesap Sorma Zamanı Geldi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Kıbrıs

Çakıcı, Hesap Sorma Zamanı Geldi

Çakıcı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, “Kıbrıs Türk halkının  iradesini yok sayan, parti çıkarlarını halkın çıkarlarının üstünde tutan ve tüm amaçları koltukta kalmak olan siyasilerden hesap sorma gününün artık geldiğini” belirtti.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, partisinin Güzelyurt bölgesini ziyaretinde konuşan Çakıcı, önümüzdeki seçimlerin hesap sormak ve düzeni değiştirmek adına tarihi bir fırsat olduğunu belirterek, “Eğer halk kendisine ihanet edenlerden hesap sormaz veya geçmişte ‘hesap soracağız’ diyerek göreve gelen, ancak hesap sorulur duruma düşenlere yeniden onay verirse, aslında bu çarpık ve kokuşmuş düzenin devamına onay vermiş olacaktır. O yüzden bu seçimler tarihi bir fırsattır” dedi.


Son günlerde mecliste yaşanan gelişmelerin vatandaşlar tarafından iyi takip edilmesi gerektiğini kaydeden Çakıcı, “UBP Hükümetinden şikayet eden CTP’nin İrsen Küçük başkanlığındaki hükümetle seçime gidilmesine olanak sağlayan tutum içinde olması, İrsen Küçük’ün de bu tavrından dolayı CTP’ye açıkça teşekkür etmesinin bir çok şeyi çok net ortaya koyduğunu” ifade etti.

Çakıcı, CTP’nin geçen salı günü çağrılan olağanüstü meclis birleşimine katılması halinde İrsen Küçük hükümetinin prosedür gereği dün yapılacak oylama ile düşmüş olacağını, ancak CTP’nin buna engel olduğunu da öne sürdü.

Yurdun dört bir yanını gezerek vatandaşlarla görüştüğünü, esnaf ve işadamlarına ziyaretler gerçekleştirdiğini, çalışanlarla sohbet ettiğini anlatan  Çakıcı, “Tüm yurtta olduğu gibi Güzelyurt’ta da durum kötü” dedi.

Özellikle esnafın artık tükenme noktasına geldiğini, çarşıda birçok dükkanın kapandığını gözlemlediklerini belirten Çakıcı, “Esnaf tükenmek üzere, ancak görevdekiler halen koltuklarımızı nasıl koruruz anlayışında. Ancak, halkın kendisine ihanet eden, kararlarda ve icraatlarda kendisini yok sayanlara gereken dersi verme kararlılığında olması bizleri mutlu etmiştir” dedi.

TDP olarak küçük ve orta boy işletmelerin korunması ve desteklenmesi yönünde net görüşleri olduğunu dile getiren Çakıcı; “Biz, küçük ve orta boy işletmelerin yaşayabileceği sistemin kurulması tarafındayız” dedi. Ezilenin, üreticinin, çalışanın, emeklinin ve hakkı yenenin yanında olduklarını belirten Çakıcı, “Biz, üç beş kişi daha çok zengin olsun diye değil, ezilen, hakkı yenen insanlarımızın hakkını alacağı bir düzenin peşindeyiz” dedi.

Güzelyurt İlçe Başkanı Osman Gümüşok, bazı Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile Güzelyurt İlçesi Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyetin Güzelyurt ziyaretinde “Zamanı Geldi, İktidara Hazırız” sloganının yer aldığı TDP’nin görüş ve düşüncelerini içeren Manifesto kitapçığının da halka dağıtıldığı belirtildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar