Köşe Yazarları

Büyüklere Masallar!!!


Çocukluğum… Ne de güzeldin! Ben de herkes gibi masallarla büyütüldüm. Hayatın hep toz pembe olduğunu, eşitlik ve adaletin var olduğuna, dürüst olanın galip geldiği bir dünyaya inandım.

Sonra büyüdüm ve tüm masallar yalan oldu…Bu günlerde hükümet yetkilileri farklı farklı masallar anlatıyorlar. Dinleyip inanmak isteyenler, dinleyebilir ama ben artık masal dinlemek istemiyorum!

 

Mesela, dün Başbakan  Ersin Tatar daha iyi bir hastane masalı anlattı bize!!!

Madem nasıl yapılacağını biliyordunuz, bunca yıldır niye yapmadınız da 300’e yakın kişiye bu korkuyu yaşattınız? Peki, ya bu ihmalin sonucunda ölen 3 kişi ne olacak? Yapabilirdik, yapmadık! Yapacağız, diyorsunuz…

 

Yine sizin partinizin Sağlık Bakanı Ali Pilli, 2020 Sağlık yılı olacak demişti… Kastettiği bu değildi elbet ama bizler uyarımızı yaparken kulak arkası edilmiştik.

Vurun yumruğunuzu Sayın Bakan, sağlığa ayrılan bütçe çok az demiştik. Dinletemedik!

Kablolardaki problem, trafoların patlaması sorunu yaklaşık 2 yıldır herkesin malumu ama adım atan olmadı. Hep ötelendi geçiştirildi ve bugün bu bedel halka ödetildi.

 

Zamanında, Sağlık eski Bakanı Filiz Besim’de biliyordu bu sorunları, o da adım atmadı. Üstelik Türkiye tarafından yapılıp KKTC’ye hediye edilecek olan Şehir Hastanesine de karşı çıktığı konuşuluyor!!! Sorun büyüktü, şimdi çok daha büyük ama herkes kendi döneminde masallar anlatmaya alışmış bir defa…. Yapacağız diyorsunuz ya, yapılan hiçbir şey yok!!!

 

Bir masal da İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’tan geldi. 3500 Konut yapılacakmış! İlk etap Mağusa, Maraş’ta olacakmış… Hangi parayla diyeceğiz, demeyelim. Vatandaşın, kira öder gibi ev sahibi olması için konut edindirme birimi görevlendirilmiş. Ülkede bunca yarım inşaat veya bitmiş de satılamamış konutlara, kredi alınmasına yardımcı olsaydınız. Bu kirlilik de ortadan kaldırılır yeni inşaatlara da gerek kalmazdı ama yok ne de olsa seçim yatırımı değil mi!!!

 

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay CAS çalışanlarının istihdamını önce kabul edip sonra reddetmiş… Sebep, seçim yatırımı olurmuş! Sosyal Konutlar da seçim yatırımı sayılmaz mı? Keşke seçimlerin geçmesini bekleseydiniz. Bu arada hükümet ortağınız sizi dinlememiş ki yetiştirebildiği 45 CAS çalışanını hemen istihdam etmiş.

Nasıl demiştiniz, “…….. Eğer Sırf Başbakan ve Başbakan Yardımcısı aday oldu diye hükümet düşmez. Ama örneğin seçim uğruna Başbakan sınavsız bir şekilde 100 kişiyi işe alırsa, o zaman tepkimizi koyarız”… ama siz de haklısınız, ne de olsa 100 kişi değil 45 kişi işe alındı!!!

 

Hep etik, etik diyorsunuz ya sahi nerede o etik?Başa dön tuşu