Büyük ihmal: İnşaat iskelesi çocuğun üzerine düştü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 10, 2022
KıbrısManşet

Büyük ihmal: İnşaat iskelesi çocuğun üzerine düştü

Gazimağusa Kaleiçi’nde inşaat halindeki bir butik otelin ön cephe kısmına kurulmuş demir iskele 9 yaşındaki Sofia GORBATENKO'nun üzerine düştü.

Gazimağusa Kaleiçi’nde inşaat halindeki bir butik otelin ön cephe kısmına gerekli emniyet tedbirleri alınmadan kurulmuş demir iskele 9 yaşındaki Sofia GORBATENKO’nun üzerine düştü.

Polis basın Subaylığı’nın verdiği bilgiye göre bugün saat 12:30 sıralarında, Gazimağusa Kaleiçi’nde, Liman Yolu Sokak üzerinde bulunan inşaat halindeki bir butik otelin ön cephe kısmına gerekli emniyet tedbirleri alınmadan kurulmuş demir iskelenin yıkılmasına sonucu, iskele parçalarının o sırada kaldırımda yaya olarak yürümekte olan Sofia GORBATENKO (K-9)’nun omuz kısmına düşerek sağ köprücük kemiğinin kırılmasına sebep olmuştur.


Yıkılan iskele parçaları ayrıca aynı sokak üzerinde park halinde bulunan bir aracın da üzerine düşmesi sonucu araçta maddi hasar meydana geldi.

Olayda yaralanan Sofiia GORBATENKO, Gazimağusa Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından taburcu olmuştur. Olayda ihmali görülen A.K.S. (E-45) hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
1
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar