KıbrısManşet

Büyük dram


Sel sularının, uçuruma sürüklediği arabadaki gençlerden Ahmet Kılıç, dün toprağa verildi. Kayıp olan genci arama çalışmaları ise dün de sonuçsuz kaldı

 

YANLIŞ TEŞHİS: Sel sularında can veren 3 gencin kimlik teşhisinde yaşanan hata dün otopsi sonrası, teşhiste ortaya çıktı. Ölen üç gençten biri olarak duyurulan Gaye Soyutok’un, aslında henüz bulunamayan genç olduğu belirlendi. İlk teşhiste Gaye Soyutok sanılan kişinin ise Günay Kandaz olduğunu tespit edildi

 

GAYE BULUNAMADI: Gaye Soyutok’un aranmasına dün de gün boyu devam edildi. Dört gencin içinde bulunduğu aracın uçuruma yuvarlandığı noktadan başlayan ve Doğanköy göletine kadar tüm dere yatağının tarandığı aramaya, Özel Kuvvetler de dedektör köpekleriyle destek verdi. Aramalar dün de sonuç vermedi

 

Duygu ALAN

Girne’den Lefkoşa’ya giderken Ciklos mevkiinde sel sularına kapılarak uçurumdan yuvarlanan arabada bulunan ve önceki gün cesedine ulaşılan Ahmet Kılıç, dün Değirmenlik’te son yolculuğuna uğurlandı.

Aynı arabada yolcu olarak bulunan ve felakette yaşamını yitiren Tolga Bekçi’nin dün yapılması planlanan cenaze töreni ise morgda bulunan cesedin nişanlısı Günay Kandaz’a ait olduğunun tespit edilmesi üzerine bugüne ertelendi.

Aile yakınlarından Havadis’e yapılan açıklamada, Bekçi ve Kandaz’ın bugün Dikmen’de defnedilecekleri kaydedildi.

Feci olayın ardından başlatılan arama çalışmaları Gaye Soyutok için dün de devam etti. Ancak sabahın erken saatlerinden başlayarak geceye kadar devam eden arama çalışmaları sonuç vermedi. Soyutok, halen bulunamadı.

 

Soyutok, dört koldan arandı

Gaye Soyutok için arama çalışmaları dün sabah saat 09.30’da arabanın uçuruma yuvarlandığı noktadan başlatıldı. Orada yapılan aramalar sonuç vermeyince çalışmalar arabanın bulunduğu göletin etrafında devam etti. Arama çalışmalarına Özel Kuvvetler de dedektör köpekleriyle destek verdi.

 

Gölet tahliye edildi

Bölgede arama çalışmaları devam ederken göletin tahliye çalışmaları başlatıldı. Göletteki su, 3 adet su bombası ile ikinci bende tahliye edildi.

Göletin tahliye edilmesine yönelik sabah başlatılan çalışma akşam geç saatlere kadar sürdü.

Kanlı kaya parçası umutlandırdı

Göletin 200 metre kadar uzağında, ağaçlık alanda sürdürülen çalışmalar sırasında kanlı kaya parçası bulundu. Kanlı kaya parçası bölgede çalışmaları yürüten ve bu çalışmaları izleyen herkes için büyük umut oldu ancak, ekiplerden beklenen müjdeli haber gelmedi. Burada yapılan detaylı arama da sonuç vermedi.

 

Bugün de devam edecek

kayıp şahıslar komitesi

Gaye Soyutok için arama çalışmaları bugün de devam edecek. Arama çalışmalarına Kayıp Şahıslar Komitesi üyesi uzmanlar da katılacak.

Bugün yapılacak arama çalışmaları dün gece itibari ile suyu tahliye edilen gölette yoğunlaşacak.

 

Arama gecede devam etti

Başbakan Tufan Erhürman, Sosyal medya hesabından kayıp Gaye Soyutok’un bulunması için aramaların 24 saat aralıksız devam ettiğini duyurdu Erhürman, Facebook hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Kayıp kardeşimizi arama çalışmaları GKK, PGM ve Sivil Savunma tarafından 24 saat aralıksız sürdürülüyor. Evkaf ve Kızılay maddi hasar bulunan yerlerde ihtiyaçlı durumdaki yurttaşlarımıza yardım ulaştırıyor. Ayrıca Evkaf toplumsal dayanışma adına bağış kampanyası başlattı. KTMMOB felaketten zarar gören tüm bölgelerde durumu, varsa hata ve ihmalleri saptayan bir bilimsel raporu en kısa sürede tamamlamak için çalışmalarına başladı. PGM de Ciklos’taki olayla ilgili adli soruşturmayı yürütüyor. Bir kez daha kaybettiğimiz kardeşlerimize Tanrıdan rahmet, yakınlarına sabır dilerim”

 Başa dön tuşu