Diğer SporlarManşetSpor

BÜYÜK BAŞARI


Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 10. ayağı olan Türkiye Rallisi’nde mücadele eden rallicilerimizden Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi genel klasmanda 68 araç arasında 22. sırada finiş görürken ikili, Türk pilotlar arasında ise ikinci olarak önemli bir başarıya imza attılar

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 10. ayağı olan Türkiye Rallisi’ni, Estonyalı pilot Ott Tanak kazanırken şampiyonada mücadele eden rallicilerimizden Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi ise Türk pilotlar arasında ikinci olarak önemli bir başarıya imza attılar.

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından organize edilen yarış 13-16 Eylül tarihlerinde Muğla’da yapıldı.

Şampiyonada 22 ülkeden 68 otomobil ve 136 sporcu, finişi hızlı görebilmek için zorlu etaplarda kıyasıya mücadele etti. Pilotlar, toplam uzunluğu 317 kilometre olan 17 özel etabı geçerek zirveye ulaşmak için çaba gösterdi.

4 gün süren yarışlar sonunda Estonyalı Ott Tanak 03.59.24.5 derecesiyle zafere ulaştı. İkinciliği 03.59.46.8 derecesiyle Fin pilot Jari-Matti Latvala kazanırken, üçüncülüğü ise 04.01.10.8 dereceyle Yeni Zelandalı Hayden Paddon elde etti.

Rallicilerimizden Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi genel klasmanda 68 araç arasından yarışı 22. sırada bitirirken aynı zamanda Türkiye Rallisi’nin de iç içe koşulduğu yarışta Türk ralliciler arasında ikinci olarak ülkemize gurur yaşattılar.

Şampiyonadaki bir diğer temsilcimiz olan ve bu yarış öncesinde Türkiye Rallisi genel klasmanında üçüncü sırada yer alan Deniz Fahri ise yaşadığı mekanik arıza nedeniyle finiş göremedi.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı