Magazin

Buray’la biz bize sohbet Ülkemizin yetiştirdiği ünlü sanatçı Buray,  Spor ve Magazin Müdürümüz  Mustafa ÖZSOY’un  sorularını, şarkıları kadar samimi açıklamalarla cevapladı:

ÜLKESİNDEN HİÇ KOPMADI:

Ülkemizin Türkiye sahnelerindeki gurur kaynağı Buray “Her konserimde binlerce genç arkamdan geliyor, imza istiyorlar ve bundan da çok mutlu oluyorum. Yine de Kıbrıs’tan ve Kıbrıslı dostlarımdan hiç kopmadım ben.” diyor

DESTEĞİNİ UNUTAMAM:

Üniversiteyi bitirdikten sonra İngiltere’ye gitmek için paraya ihtiyacım vardı. Hiç unutmam, o dönem 5 bin sterline ihtiyaç duydum. Uzun saçlarımla Turkcell’de Günay Çerkez’i ziyarete gittim. Albüm için bana sponsor olmasını istedim.

 

ZİYNET’ ERKAN’I GÖRÜNCE ELİ AYAĞI TİTRİYOR:

Ziynet ile müzisyen Erkan Erzumlu aşkını duyunca işin aslını Ziynet’ten öğrenmek istedim. Ve Ziynet şunu söyledi: “Buray, Erkan’ı gördüğümde elim ayağım titriyor. Herhalde aşk budur. Ondan bir saniye bile ayrılmak istemiyorum.” Sanırım önümüzdeki aylarda Kıbrıs’ta evlenecekler.

 

O dallarıyla sınırları aşıp adını zirvelere taşısa da tüm kökleriyle bizden biri… Yüreği melodilerden geçip sahnelere ulaşan ve milyonlarca yüreğe dokunan gurur kaynağımız… Buna rağmen haliyle, tavrıyla, duruşuyla Kıbrıslılığını yaşatmasını bilen, bir ayağı hep bizlerle olan bir sanatçı… Elbette Pop Müziğinin güçlü sesi Buray’dan söz ediyoruz.

Gurur kaynağımız Buray bayram döneminde konser ve tatil için geldiği ülkemizde Spor ve Magazin Müdürümüz Mustafa ÖZSOY’un sorularını yanıtladı. Son olarak çıkardığı “Kehanet” albümüyle şöhret dünyasındaki yerini garantileyen başarılı sanatçımızla Lefkoaş Eziç’te hem yemek yedik hem de sohbet ettik.

İşte Buray’ın şarkıları kadar samimi söyleşisi:

 

Müzik tutkunu üne kavuşturma serüvenin nasıl gelişti?

Buralara gelmem hiç de kolay olmadı DAÜ’yü bitirdikten sonra İngiltere’ye gidip öğrenimi sürdürmek isterdim ancak yeterli paramız yoktu. Babam memurdu. Şarkıcılıktan kazandığı parayla ailemizi geçindirdi ve beni okuttu.  Üniversiteyi bitirdikten sonra İngiltere’ye gitmek için paraya ihtiyacım vardı. Hiç unutmam, o dönem 5 bin sterline ihtiyaç duydum. Uzun saçlarımla Turkcel’de Günay Çerkez’i ziyarete gittim. Albüm için bana sponsor olmasını istedim. Günay Çerkez,  ilkin sponsorluk ilişkisine çekimser baktıysa da ertesi gün beni arayıp “Gel, para hazır” dedi. Şaşırdım. Aslında buralarda olmamın en büyük maddi ve manevi destekçisi o. Şu an anlatırken bile tüylerim diken diken oluyor.

 

Yurt dışı maceranı bize anlatır mısın?

İngiltere maceramdan sonra Avustralya’ya gittim. Gece düğünler ve barlarda çalardım. İyi de kazandım… Sonra Bir müzik menajeri beni Türkiye’ye davet etti. Ancak ilk Türkiye ziyaretimde yoğun işleri nedeniyle benimle pek ilgilenmedi haklı olarak. Türkiye maceramdan sonra yeniden Avustralya’ya döndüm. Besteler yapmaya devam ettim. Yeniden yaptığım besteleri bir müzik şirketine gönderdim. İki gün sonra İstanbul’a davet edildim. Ben de İstanbul’a döndüm ve albümü çıkardım.

 

Seni sevindiren ilk başarın hangi proje oldu?

Türkiye’de çok izlenen “Çilek Kokusu” dizisi vardı. Benim şarkıma yer verdiler o dizide. Ardından büyük bir beğeniyle dönütler gelmeye başladı. Ve işte o günden sonra Buray oldum…

 

Üne kavuşmak yaşamında ne gibi değişikliklere sebep oldu?

Her konserimde binlerce genç arkamdan geliyor, imza istiyorlar ve bundan da çok mutlu oluyorum. Yine de Kıbrıs’tan ve Kıbrıslı dostlarımdan hiç kopmadım ben. Zaten orkestramın yarısı da Kıbrıslı sanatçılardan oluşuyor. Başlangıçtaki Buray ile şimdiki Buray arasında uçurumlar yaratmadan yaşıyorum hayatımı.

 

Ziynet’le aranız nasıl? Ziynet’in aşk hayatının samimiyeti konusunda ne düşünüyorsun?

Ziynet Sali ile yakın bir dostluğum var. Elbette ki biz Kıbrıslı sanatçılar birbirimize destek olmak zorundayız. Ziynet ile Erkan Erzumlu aşkını duyunca işin aslını Ziynet’ten öğrenmek istedim. Ve Ziynet şunu söyledi: “Buray, Erkan’ı gördüğümde elim ayağım titriyor. Herhalde aşk budur. Ondan bir saniye bile ayrılmak istemiyorum.” Sanırım önümüzdeki aylarda Kıbrıs’ta evlenecekler. Zaten Erkan Erzurumlu şu anda Ziynet’in grubunda müzisyen.

 

Kıbrıslı diğer sanatçı dostlarınla ilişkilerin nasıl peki?

Kıbrıs’tan birçok müzisyen dostum ve arkadaşlarım var. Onlar da yavaş yavaş  geliyor İstanbul’a. Fikri Kareyel, Ahmet Evan, Genco Ecer…  Diğer taraftan Ziynet, Işın Karaca, Nil Burak, Hazar Ergüçlü, Osman Alkaş, Hüseyin Köroğlu ve diğer sanatçılarımız ile modacılarımız oldukça iyi yerlere gelmeyi başardılar Türkiye piyasasında. Bunun arkası daha da gelecek diye umuyorum.

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı