“Bunu yapan insan olamaz. Bu bir cinayettir” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

“Bunu yapan insan olamaz. Bu bir cinayettir”

“Bunu yapan insan olamaz. Bu bir cinayettir”

Duygu ALAN
Meriç köyünde, büyükbaş hayvan üreticisi Ömer Özkılıçlar’ın kullanımında olan ve çok sayıda büyükbaş hayvanının su ihtiyacını karşılayan su kuyusuna ayrıca kuyunun yanındaki araziye çok sayıda küçükbaş hayvan leşi atıldı.
Hayvan üreticisi Ömer Özkılıçlar, kuyuya ve yanındaki araziye atılan hayvan leşlerinin gerek çevre sağlını gerek insan sağlığını gerekse söz konusu su kuyusundan su ihtiyacını karşılayan onlarca büyükbaş hayvanın sağlını tehdit ettiğini söyledi.
Meydana gelen bu olay karşısında öfkesini gizlemeyen Ömer Özkılıçlar, tepkisini “Bunu yapan insan olamaz. Bu bir cinayettir” diyerek gösterdi.
Ömer Özkılıçlar, tüyler ürpertici bu olayı bölgedeki polis karakoluna bildirdi. Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.

“Suçlu cezasını çekmeli”
Hayvan üreticisi Ömer Özkılıçlar, kuyuya ve yanındaki araziye küçükbaş hayvan leşlerinin kasıtlı olarak atıldığını iddia etti ve bunu yapan kişi veya kişilerin bir an önce tespit edilerek, hukuk sistemi çerçevesinde cezalandırılmasını istedi.
Ömer Özkılıçlar, Havadis’e yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Meriç’te eskiden halk içme suyu ihtiyacını bu kuyudan karşılıyordu. Zaman sonra bu kuyudaki su sadece hayvanların içme suyu olarak kullanılmaya başlandı. Meriç’te şuanda kuyuyu kullanan tek hayvan üreticisi benim. Benim onlarca büyükbaş hayvanım bu kuyudaki suyu içiyor. Yeri geliyor ben de bu ile elimi yüzümü yıkıyorum. Hatta duş aldığım zamanlar bile oldu. Ben kuyuya ve etrafına küçükbaş hayvan leşi atılması olayının kasıtlı olarak gerçekleştirildiğine inanıyorum ve yetkililerden konu ile ilgili gereken yasal işlemin bir an önce tamamlandırılıp, bu rezaletin sorumlusunun bulunarak, gereğinin yapılmasını istiyorum.”


Kuyu polis gözetiminde temizlendi
Ömer Özkılıçlar, kullanımında olan kuyunun üzerindeki aliminyum kapağın açıldığını fark etti ve kuyunun içerisinde baktı. Kuyu da küçükbaş hayvana ait yün ve iskelet gören Ömer Özkılıçlar, durumu Meriç Karakolu’nda görevli polis memurlarına bildirdi.
Özkılıçlar, bölgede yaptığı araştırma sonucunda söz konusu kuyunun hemen yanında bulunan arazide de birçok küçükbaş hayvan leşine ulaştı.
Ömer Özkılıçlar, önceki gün kuyuyu temizletti. Kuyudan birçok küçükbaş leşi çıkarıldı. Kuyu temizliği olay ile ilgili soruşturma başlatan polis, önünde gerçekleştirildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar