Bodyguardlar serbest, öğrenciler tedirgin - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

Bodyguardlar serbest, öğrenciler tedirgin

Bodyguardlar serbest

TABURCU EDİLDİ… Sergi için gittiği Levent Koleji’nden çıktığı esnada, aynı okulda öğrenci Altan Derviş ve 6 koruma tarafından feci şekilde darp edilerek hastaneye kaldırılan Hüseyin Gazi dün taburcu edildi. Gazi’yi öldüresiye döven beş kişi ise dava okunarak serbest bırakıldı

Ceren ÖZBİL
Sergi için gittiği Levent Koleji’nden çıktığı esnada, aynı okul öğrencisi Altan Derviş ve 6 koruma tarafından feci şekilde darp edilen Hüseyin Gazi’nin ailesi konuyu mahkemeye taşıma kararı aldı. Anne Hatice Gazi, eşinin dün avukatları ile görüşüp gerekli girişimleri başlattığını söyledi ve “Biz konunun peşini bırakmayacağız” dedi. Gazi ayrıca, oğlunun fiziksel olarak aldığı yaraların yanı sıra psikolojik olarak da çöküş yaşadığını belirtti.


Taburcu edildi
Hüseyin Gazi dün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nden taburcu edildi. Gazi’nin tedavisine evde devam edilirken, ailesi, arkadaşları ve öğretmenleri bu zor günlerinde Gazi’yi hiç yalnız bırakmıyor. 

Polis soruşturması devam ediyor…
Polisin olayla ilgili araştırması devam ediyor. Okul müdürleri ve öğrencileri ile görüşen polis ekiplerinin gözaltına alınan 5 kişiye dün dava okuyup serbest bıraktığı öğrenildi

Aileler tedirgin
Bülent Ecevit Anadolu Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Hüseyin Gazi’nin sergi için gittiği Levent Koleji çıkısında feci şekilde darp edilmesi aileleri de tedirgin etti. Veliler, yetkililerden okullar daha sıkı güvenlik önlemleri alınması istedi.
Ayrıca birçok velinin dün Levent Koleji’nde okuyan çocuklarını tedirginlik nedeniyle okula göndermediği öğrenildi.

“5 kişiye dava okuyup serbest bıraktılar”
Polisin olayla ilgili soruşturmasının devam ettiğini ifade eden, kendilerine gelen bilgiye göre dün sabah saatlerinde 5 kişiye dava okunup serbest bırakıldığını öğrendiklerini belirttiler. Gazi şu şekilde konuştu:
“Bizde bu konunun peşini bırakmayacağız. Bu kavga iki genç arasında bir kavga değildir. Bu şekilde yansıtılmak isteniyor. Ancak benim oğlum Ramadan Derviş’in adamları tarafından darp edildi. Oğluma pusu kuruldu.”

“Benim oğlum çok sevilen bir çocuk”
Hüseyin’in okulda sevilen sayılan bir çocuk olduğunu kaydeden Hatice Gazi, bir yandan oğlunu yalnız bırakmayan Bülent Ecevit Anadolu Lisesi öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ederken, diğer yandan oğlunun durumu hiç sormayan Levent Koleji idarecilerine sitem etti. Gazi şu ifadeleri kullandı:
“Oğlumu öğretmenleri ve arkadaşları hiç yalnız bırakmadı. Ancak Levent Koleji’nden hiç kimse gelip oğlumun durumunu bile sormadı. Olayı okul dışındaydı diye kapatmaya çalışıyorlar. Ancak olay Levent Koleji’nin düzenlediği bir etkinlikte gerçekleşti.”

 

Sözcü: Güvenlik önlemleri artırılsın
Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Savaş Sözcü, yaşanan olayların kendilerini üzdüğünü belirtti ve mutlak süratte okulların güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini belirtti. Sözcü şu şekilde konuştu:
“Yaşanan bu olay bizleri çok üzdü. Mutlak süratte okulların güvenliklerini artırması gerekiyor. Artık çocuklarımızı okula gönderirken gözümüz arkada kalıyor. Umarım böyle bir olay bir daha yaşanmaz. Eğitim ve sağlıkta çok büyük sıkıntılar yaşanıyor. Biz eğitim seviyesinin yükselmesi için okul isle birliğindeyiz bu konu ile ilgili bakanlığa da haber verdik.”

 

İdris: Prosedür ne gerektiriyorsa, uygulanacak
Levent Koleji Müdürü Asım İdris, önceki gün 17 yaşındaki Hüseyin Gazi’nin Levent Koleji’ndeki sergi çıkışında darp edilmesi ile ilgili Havadis’e konuştu. İdris, olayın polise intikal eden bir olay olduğuna dikkat çekti ve “Gereken prosedür ne ise uygulanacak” dedi. Olayın okul sınırları içerisinde yaşanmadığına vurgu yapan İdris şu şekilde konuştu:
“Üzücü bir olay. Okulumuzun 15 yıllık bir geçmişi var ve bu okulda hiçbir zaman böyle bir olay yaşanmadı. Şimdi de yaşanan olay okul içinde değildir. Herkes bize hemen ne ceza verilecek diye soruyor. Biz prosedür ne gerektiriyorsa onu yapacağız. Yargısız infaz yapmamız mümkün değil. Olay polise intikal etmiştir. Bizde ilgili mercilerle temasa geçtik.”

“Sakin davranıp olayı doğru anlamaya çalıştık”
İdris, teknik olarak her okulun kendi öğrencisinden bilgi alabileceğini söyledi ve olayla ilgili herkesin farklı bir şey söylediğini belirtti. Bu nedenle sakin davranarak olayı doğru anlamaya çalıştıkların ifade etti ve şu şekilde konuştu:
“Teknik olarak her okul kendi öğrencisinden bilgi alabilir. Polise intikal eden bir durum var. Olayla ilgili herkes bir şey söylüyor. Bizde bu nedenle sakin davranıp olayı doğru anlamaya çalıştık. Hüseyin Gazi’ye geçmiş olsun.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar