Polis piyasadaki sahte paraların peşinde ! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

Polis piyasadaki sahte paraların peşinde !

Polis piyasadaki sahte paraların peşinde !

Duygu ALAN
Türkiye’den KKTC’ye toplamda 15 bin TL sahte banknot getirildi. 100 TL’lik ve 200 TL’lik banknotlar halinde olan sahte paraların bir kısmı Lefkoşa’da Zümrütköy’de ve Bostancı’da tedavüle sürüldü.
Sahte 200 TL’lik banknotların tümünün seri numarasının A 126872902 olduğu öğrenildi.
Lefkoşa’da, Zümrütköy’de ve Bostancı’da bazı iş yerlerinden sahte 100 TL’lik ve 200 TL’lik banknotlar ile alışveriş yapan Tülay Bal, Alev Alas ve Abdulmutallip Bal, 20 Mart 2013 tarihinde Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandı.
Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde 22 Mart 2013 tarihinde ve 23 Mart 2013 tarihinde yargıç önüne çıkarılan 3 zanlı, soruşturma maksatlı polisteki 6 günlük tutukluluğun ardından dün de Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Sahte banknotları tedavüle sürdüğü gerekçesi ile tutuklanan zanlılar Alev Alas, Abdulmutallip Bal ve Tülay Bal, hakkında başlatılan soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlıların toplamda 15 bin TL sahte parayı, 200 TL’lik ve 100 TL’lik sahte banknotlar halinde KKTC’ye geçirdiğini ve bu paranın bir kısmını Lefkoşa’da Zümrütköy’de ve Bostancı’da tedavüle sürdüğünü belirtti.
Polis, sahte banknotların bir kısmına ulaşıldığını ancak piyasada hala sahte banknotların olduğuna inanıldığını söyledi.
Mahkeme, zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın devam ettiğine vurgu yaparak Tülay Bal, Alev Alas ve Abdulmutallip Bal isimli 3 zanlının 5’er gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde görüşülen duruşmada soruşturmayı yürüten polis, polis, piyasaya toplamda 50 adet sahte 200 TL’lik banknot sürüldüğünün tespit edildiğini ve piyasaya sürülen 200 TL’lik sahte banknotların 23 tanesinin bulunduğunu açıklamıştı.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar