Bulgaristan’dan şoke edici görüntüler - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Kategorisiz

Bulgaristan’dan şoke edici görüntüler

[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]A[/dropcap]ulgaristan’da bir grup vatandaşın yakaladıkları 3 mültecinin ellerini bağlayıp onlara “Türkiye’ye dönün” diye bağırdıklarını gösteren video kaydı büyük tartışma yarattı.

Birçok Bulgar televizyon kanalında yayınlanan amatör video kaydında elleri bağlı üç mültecinin, vatandaşlar tarafından yere yatırıldığı görüldü. Görüntüler ülkedeki insan hakları gruplarının protesto gösterileri düzenlemesine yol açarken, Bulgaristanhükümeti yaşananları resmen kınamaktan kaçındı.


Bulgaristan polisi daha sonra videoda görülen mültecileri yara almamış bir şekilde ele geçirdiklerini açıkladı.

Bulgaristan Helsinki Komitesi  (BHC) konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu tip gayrı resmi tutuklamaların son haftalarda Bulgaristan- Türkiye sınırında sık sık görüldüğünü iletti ve bu tutuklamaları kınadıklarını belirtti.

Pazartesi günü Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, ülkenin sınırlarının korunması için 300 ekstra askerin görevlendirileceğini açıklamıştı.

Hükümet konuyla ilgili olarak “vatandaşların yardımlarının her zaman yararlı olduğunu” söylemiş ancak halkın polise yasal yollardan yardımcı olabilmesini sağlayacak yöntemler bulmaya çalışacaklarını da belirtmişti.

[newsbox style=”nb1″ title=”İLGİLİ HABERLER” display=”tag” tag=”sığınmacı” number_of_posts=”2″ sub_categories=”no” show_more=”no” post_type=”post”]

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar