KıbrısManşet

Dizdarlı: Tepe rahatlamadan taban huzur bulmayacak
Dr. Burhan Nalbantoğlu Eski Başhemimi Dr. Bülent Dizdarlı seçiminin ertelenmesine bu kez “hayır” dediğini açıkladı.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Eski Başhemimi Dr. Bülent Dizdarlı “cumhurbaşkanlığı seçiminin ertelenmesi”ne destek verdiği için hata yaptığını söyledi.
Sosyal medyada yeniden başlayan “SEÇİM ERTELENSİN” söylemlerine destek vermeyeceğini açıklayan Bülent Dizdarlı, mümkünse seçimin erkene alınması gerektiğini söyledi.
SEÇİMİN ERTELENMESİ..
Sosyal medya’nın en iyi taraflarindan biri de geçmişte ne yazdıgınızı ne söylediğinizi takip edebilmenizdir.
Dün kendimi takibe aldım. Dünya ve ülkemizde ki covid-19 sürecince yazdıklarımı, ön görülerimi tekrar gözden geçirdim. Çok büyük ölçüde tesbitlerimin sezinimlerimin doğru olduğunu gördüm.
Ancak bir tanesinde hata yaptığımı düşünüyorum. SEÇIMLERIN ERTELENMESI ni desteklemekle yanlış yaptım. Zira seçim sürecinin uzamasına sebep olduk ve gördük ki yönetim bu seçimin gölgesinde olduğu sürece zamanında gerekli tedbirleri alamıyor. Karar aşamasında akıllar sandıklara takılıyor. Bu da ciddi ekonomik kayıplara yol açıyor.
Şimdi yine “Erteleme” talepleri başladI. Bu kez “HAYIR” diyorum . Erteleme olmasın. Hatta mümkünse öne alınsın. Bir an evvel yapıĺsın. Devletin tepesi rahatlasın.Źaten herkes kararını çoktan verdi. Bundan sonraki süreç zaman kaybı. Nerdeyse 18 aydır süren bu seçim derdi hemen bitirilsin.
Belli ki tepe rahatlamadan taban huzur bulmayacak.


Başa dön tuşu