Bu yüzden Drogba! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 24, 2024
Spor

Bu yüzden Drogba!

Bu yüzden Drogba!

Didier Drogba’nın G.Saray’da forma giyeceği 1.5 yıl için alacağı ücret tartışılırken Fildişili yıldız daha ilk haftadan farkını göstermeye başladı. Toplamda 10 milyon Euro ve maç başına 15 bin Euro kazanacak olan golcü oyuncu, dün yapılan sabah antrenmanının ardından herkes tesislerden ayrılsa da tek başına gözlerden uzak bir şekilde frikik çalıştı…
HEM milli takım hem de kulüp takımlarının formasıyla attığı frikik golleri jenerik olan Drogba, bu hareketiyle sarı-kırmızılıların efsanesi Hagi’yi de anımsattı. Normal idmanın ardından kaleci antrenörü Claudio Taffarel ve alt yapıdan bir kaleci ile birlikte sahada kalan 34 yaşındaki oyuncu tam 1.5 saat frikik çalışması yaptı.

SNEIJDER SIRADA
SERBEST vuruş çalışmalarında kullanılan ‘plastik adamlardan’ baraj olarak yararlanan Drogba, sahanın farklı yerlerinden ve kalenin her yerine uzun süre frikik çalışması yaptı. G.Saray tarihinin altın çağının yaşandığı 1996-2001 yılları arasında sarı-kırmızılı forma ile kulübün tarihine geçen Hagi de antrenmanların ardından yaptığı serbest vuruş çalışmalarının kendisine büyük katkısı olduğunu ve her dönemde bunu genç oyunculara da tavsiye ettiğini defalarca söylemişti.


SARI-kırmızılı takımda daha önceden Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Hamit Altıntop serbest vuruşlarda en etkili isimler olurken Drogba’nın yanı sıra Wesley Sneijder de serbest vuruşlardaki başarısıyla biliniyor. Real Madrid, Inter ve Hollanda Milli Takımı’nda da ağları defalarca serbest vuruştan sarsan Sneijder’in de devreye girmesiyle birlikte G.Saray, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en etkili frikik kullanan ekibi haline geldi.

DROGBANIN İLK AÇIKLAMASI:

 

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar