Bu yollar geçilmez - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Kıbrıs

Bu yollar geçilmez

Bu yollar geçilmez

Yol içerisindeki çukurlardan kaçmak isteyen sürücüler, her gün kaza tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.
Havadis’e konuşan bölge halkı sorunu defalarca dile getirdiklerini ama kimsenin ilgilenmediğini söyledi.  İsyan noktasına gelen köy halkı, “Bir yolun yapılması için birinin ölmesi mi gerekiyor” dedi.

Hem cana hem mala zarar
Köylülerin tüm isyanına rağmen aylardır yapılmayan yol, hem kazalara davetiye çıkarıyor hem de arabaların bozulmasına neden oluyor.
Yolun bozuk olması nedeniyle arabalarının her gün bozulduğunu söyleyen köylüler, “söz değil, icraat istiyoruz” dedi.


Köy halkı ne dedi?
 

Hasan Kasap
“Pınarbaşı yolu kullanılamaz duruma geldi. Defalarca yetkililere söyledik. Arabalarımız bu yolda mahvoldu. Artık birileri ilgilensin. Bu yolun yapılması için illaki birine bir şey mi olması gerekiyor. Önceden önlem alsınlar.”

 

 

 

Ali Gündüz
“Defalarca bu yolla ilgili şikayetlerimizi dile getirdik. Ancak kimse ilgilenmiyor. Yol ortasındaki kocaman çukurlar kazalara davetiye çıkarıyor. Zaten hemen hemen her gün kaza oluyor. Ben UBP’liyim ancak buna rağmen kimse ilgilenmedi.”

 

 

 

 

Mehmet Vaizoğlu
“Pınarbaşı yolu dökülüyor. Arabalarımız mahvoldu. Artık bu yolun yapılmasını istiyoruz. Biz defalarca şikayetlerimizi dile getirdik. Ancak ilgileneceğiz demelerine rağmen kimse ilgilenmiyor. Bu yolun yapılması için birinin ölmesi mi gerekiyor.”

 

 

 

Hüseyin Kiraz
“Artık bu yolun yapılmasını istiyoruz. Her gün kaza tehdidi altında bu yoldan geçip gidiyoruz. Arabalarımız mahvoldu. Yetkiler yapılacak demesine rağmen üzerinden aylar geçti. Ancak hala değişen bir şey yok.”

 Yol içerisindeki çukurlardan kaçmak isteyen sürücüler kaza tehdidi ile karşı karşıya kalıyor

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar