BasketbolKöşe YazarlarıSpor

Bu seri uzun olur


Tonguç KOTAK

 Basketbolda play-off’ta YDÜ – GAÜ serisi erken biter ama dün geceki Koop – LAÜ serisi uzun olacak gibi duruyor.

Atatürk Spor Salonu’nun kapalı olması nedeniyle çok uzun yıllar önce Basketbol maçlarının oynandığı Başaran Spor Salonu’nu andıran Necati Taşkın’a dönmemiz enteresan geliyor bana.

Koop – LAÜ final serisinin zor geçeceği kesin onun dün gece salona gelen kalabalık sporseverler gördü ama oynanan oyun tatmin etti mi ? Bence yok.Koop kazandı ama ilk yarıda ortaya koyduğu oyunu ben beğenmedim. Maçın genelinde gecenin yıldızı Kercem oldu  ama sakin kalması şart. Temur da attığı sayılarla öne çıktı ama oyun kurarken zorlandı. Marvin dün gece kontrol edilmesine rağmen  ayakta kalıp maçı kazandı. Koop’ta girmeyen şutların yanında sakin oyun yok gibiydi. Koop kazandı ama cuma gecesi ve hatta salı akşamı kazanmak istiyorsa sakin kalması gerek.

Orhun Mevlit atılana kadar LAÜ maçın ortağı idi. Orhun hoca atıldı ve iş koptu. LAÜ maçın genelinde zaman zaman savunmada iyi oynadı. Ancak hücumda ne zaman Doğukan devreye girdi maça ortak oldu. Arif’in inanılmaz kötü başladığı oyundan sonra düzelerek katkı verdi. LAÜ maçın içinde oynadığı oyunla Cuma akşamı kazanabilir mi ? Evet kazanır ama Orhun hoca sakin kalırsa.

Bu yıl hakemler için hiç yazmadım, ama artık sona yaklaşıyoruz. Pozisyonları daha iyi süzmeliler. Zaman zaman verdikleri ters kararlar iki tarafı da çıldırttı. Hakemlerimiz lütfen daha oyunu okuyun.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı