KıbrısManşet

“Bu köprüye artık el atın”Cengizköy’de yaklaşık 15 gün önce meydana gelen trafik çarpışmasında yıkılan köprü korkulukları halen tamir edilmedi. Korunaksız köprü yol güvenliğini tehdit ediyor. Bölge halkı yetkililerin ilgisizliğine isyan etti:

Gürsel KARAGÖZLÜ

Cengiz Topel Anıtı önündeki köprüde bu yıl içerisinde iki ayrı çarpışma olayı yaşandı. 8 Nisan 2019 tarihinde, bir araba köprü korkuluğuna çarparak ağıya uçmuş olayın akabinde korkuluklar tamir edilmişti. İş ola tamir edilen köprünün korkulukları, 10 Ağustos’ta meydana gelen trafik çarpışmasında yeniden yıkılmıştı. O günden beri köprüye de demir koruluklara da el değmedi.

Bölge sakinleri ve güzergahı sürekli kullanan sürücüler, yetkililerin ilgisizliğine isyan etti.

 

“İlla biri ölmeli mi?”

Havadis muhabirinin köprüde inceleme yaptığı sırada güzergahtan geçen Turgut Ergel, durdu ve şikayetlerini dille getirdi.

Cengizköy’de ikamet eden Ergel, “Köprü korkulukları uzun zamandır tamir edilmedi. Korkulukları olmadığından köprünün üzerinden geçerken sürücüler ciddi tehlike atlatıyor” dedi.

“Korkulukların tadil edilmesi için ilah birinin ölmesi mi gerekiyor” diye soran Ergel, köprünün daha fazla vakit kaybetmeden tamir edilmesini,  mağduriyetin tekrarlanmaması için de tamiratta kaliteli malzeme kullanılmasını istedi.

 

“Aydınlatma da büyük sorun”

Turgut Ergel, güzergahta aydınlatma lambası bulunmaması sebebi ile köprüden geçişlerin çok daha tehlikeli bir hal aldığını ifade etti.

Geçmişte birçok sürücünün arabası ile bu köprünün korkuluklarına çarpıp dere yatağına düştüğünü kaydeden Ergel, “Köprü korkulukları, AB standartlarında malzeme kullanılarak modern ve sağlam bir şekilde ivedilikle tamir edilmeli. Ayrıca güzergaha bir an önce aydınlatma lambaları takılmalıdır. Bir vatandaş olarak, devlet yetkililerini uyarıyorum; köprü korkulukları tamir edilip, aydınlatma sağlanmazsa, geri dönüşü mümkün olmayan acı sonlar yaşanması işten bile değil” diye konuştu.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı