Bu kez ambulans kaza yaptı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Haziran 13, 2024
Kıbrıs

Bu kez ambulans kaza yaptı

Bu kez ambulans kaza yaptı

Dün akşam saat 19.00 sularında İskele Boğazı’nda meydana gelen kaza Mağusa Hastanesi’ne hasta yetiştirmeye çalışan RHA 3815 plakalı Yenierenköy ambulansının Mağusa istikametinden gelen ZLH 097 plakalı kiralık araca çarpması sonucu oldu. Kaza, Tolga Gök hakimiyetindeki ZLH 097 plakalı aracın dönecek yeri olmamasına rağmen sola dönmeye çalıştığı sırada Ersan Aydener hakimiyetindeki ambulansın kiralık aracın arkada kısmına çarpması sonucu gerçekleşti.
Hasta başka ambulans ile hastaneye yetiştirildi
Kazada, ambulansın radyatörü patladığı için kullanılamaz duruma geldi.  Ambulansta hasta olarak Mağusa Hastanesi’ne götürülen kalp hastası 67 yaşındaki Sadet Tulga ise İskele Sağlık Ocağı’ndan gelen ambulans ile Mağusa Hastanesi’ne yetiştirildi. Tulga’nın kaza sonrasında baygınlık geçirdiği ama Mağusa Hastanesi’nde yapılan müdahaleden sonra durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Olayın görgü şahitleri ise, yaşanılan kazada iki sürücünün de suçlu olmadığını yolun çok dar olduğunu belirtti. Ambulans şoförünün hastayı yetiştirmek için sirenleri ve ışıkları açık vaziyette önündeki araçları geçerek gittiği bir esnada karşıdan gelen aracın ambulansı çok geç fark ettiğini ve yoldan kaçamadığını söyledi. Kazada yaralanan olmazken, araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar